Sākumlapa
LV EN RU
Youtube Flickr twitter facebook draugiem.lv
 
Aktualitātes
 
 
 
 
 
 
 
Sākumlapa / Aktualitātes / Informācija presei
VID muitas amatpersonas uz autoceļa apturētā automašīnā konstatē piecos polietilēna maisos paslēptas 43 600 kontrabandas cigaretes
   līdz   
21.02.2012

2012.gada 16.februārī, veicot muitas kontroles pasākumus, VID muitas amatpersonas kādā Mercedes Benz S300 markas automašīnā konstatēja 43 600 „More” markas cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām.

Pagājušajā nedēļā, 2012.gada 16.februārī, VID muitas amatpersonas, veicot patrulēšanu uz autoceļa Kuprava – Viļaka, uz aizdomu pamata par iespējamu nelikumīgu akcīzes preču pārvadāšanu apturēja kādu Mercedes Benz S300 markas automašīnu, kuru vadīja kāds Latvijas iedzīvotājs.

Veicot transportlīdzekļa vizuālo apskati, tās bagāžas nodalījumā un salonā uz aizmugurējā sēdekļa VID muitas amatpersonas konstatēja piecus liela izmēra melnus polietilēna maisus. Atverot maisus, tajos tika konstatēts ievērojams daudzums "More" markas cigarešu ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām. Transportlīdzeklis tika nogādāts tuvākajā muitas kontroles punktā „Vientuļi”, kur tam tika veikta padziļināta muitas kontrole. Kontroles laikā tika konstatēts, ka persona melnajos polietilēna maisos kopumā bija pārvietojusi 43 600  gab. jeb 2 180 paciņas cigarešu "More" ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām. Pieprasot papildu informāciju no Valsts robežsardzes, netika gūts apstiprinājums tam, ka minētā automašīna būtu šķērsojusi Latvijas Republikas robežu.

Par konstatēto pārkāpumu pret personu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 pantu[1]. Uzsāktās administratīvā pārkāpuma lietas ietvaros tuvākajā laikā tiks lemts par izņemto cigarešu un transportlīdzekļa nodošanu Nodrošinājuma valsts aģentūrai līdz turpmākā lēmuma pieņemšanai.

21.02.2012.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Iedzīvotājus neskaidrību vai jautājumu gadījumā lūdzam zvanīt uz VID informatīvo tālruni 1898.
Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.


[1] 169.3 pants. Ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšana
Par ar akcīzes nodokli apliekamo preču (to skaitā preču, kurām piemērojams akcīzes nodokļa atbrīvojums vai atvieglojums) iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas (pārvadāšanas) noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem — uzliek naudas sodu fiziskajām personām no piecdesmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām — no piecdesmit līdz piectūkstoš latiem, konfiscējot šīs preces un to pārvietošanai (pārvadāšanai) izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.


Informācija atjaunota: 29.03.2012

Valsts ieņēmumu dienests, Reģ.Nr.90000069281
Talejas iela 1, Rīga, LV-1978
Tālrunis: 67122689, E-pasts: vid@vid.gov.lv