Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus uz preses konferenci, kurā informēsim par VID virtuālo asistentu

 Publicēts: 30.12.2019. 14.36


Apakšsadaļu izvēlne

2020. gada janvārī testa režīmā sāks darboties Valsts ieņēmumu dienesta (VID) virtuālais asistents Toms. Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus 2020. gada 2. janvārī pl. 11.00 uz preses konferenci, kurā pastāstīsim par VID virtuālā asistenta tapšanu un turpmāko darbu

Toma uzdevums būs atbildēt uz iedzīvotāju jautājumiem, kuri šobrīd visbiežāk tiek uzdoti VID nodokļu konsultantiem. Patlaban Toms ir apguvis pamatzināšanas par tiem, taču viņa turpmākais mācīšanās process būs cieši saistīts ar iespēju praktizēties.

Tādēļ publiskās testēšanas periodā līdz pat 2020. gada 14. janvārim iedzīvotāji varēs ne tikai sazināties ar Tomu par nodokļu tēmām, bet arī sūtīt savu vērtējumu un ieteikumus uz e-pasta adresi virtualais.asistents [at] vid.gov.lv.

Virtuālais asistents ir izstrādāts Latvijas valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformā Hugo.lv sadarbībā ar Kultūras informācijas sistēmu centru un valodas tehnoloģiju uzņēmumu Tilde.

Preses konferencē piedalīsies:
Lita Marnauza, VID Informātikas pārvaldes direktora vietniece;
Jānis Ziediņš, Kultūras informācijas sistēmu centra projekta “Hugo.lv” vadītājs;
Mārtiņš Začests, mākslīgā intelekta biznesa attīstītājs, “Tilde”;
Sergejs Ņikitjuks, VID virtuālā asistenta treneris.

Preses konference notiks 2020. gada 2. janvārī pl. 11.00 Talejas ielā 1, Rīgā, 1. stāva konferenču zālē. Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem lūgums pieteikt savu dalību preses konferencē, sazinoties ar VID Sabiedrisko attiecību daļu  (tālr. 67122670, 27509765; komunikacija [at] vid.gov.lv).

Informācija presei