Aicinām uz “Čeku spēles” iespējamo izstrādātāju apspriedi 12.jūnijā

 Publicēts: 11.06.2018. 11.00


Apakšsadaļu izvēlne

Lai 2019.gada vasarā varētu uzsākt čeku spēli, ir jāizstrādā moderns, kvalitatīvs un drošs tehniskais risinājums čeku apstrādei un uzvarētāja noteikšanai. Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir sagatavojis “Čeku spēles” tehniskās specifikācijas projektu un rīt, 12. jūnijā, plkst. 10.00 aicina ikvienu interesentu piedalīties tā apspriedē, uzdodot interesējošos jautājumus un izsakot priekšlikumus un komentārus. Apspriede notiks VID administratīvajā ēkā, Talejas ielā 1,Rīgā (1.stāva konferenču zālē).

 “Čeku spēles” tehniskās specifikācijas projekts ir pieejams VID tīmekļa vietnes sadaļā “Par VID/Publiskie iepirkumi/Tehnisko specifikāciju projekti publiskai izskatīšanai un ierosinājumu sniegšanai”.

Čeku spēles likumprojektu šī gada 29. maijā apstiprināja Ministru kabinets un rīt, 12.jūnijā, tas 1.lasījumā tiks skatīts Saeimas sēdē.

Čeku spēles mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, apkarot nodokļu krāpniecību un mudināt pircējus no saimnieciskās darbības veicējiem un komersantiem pieprasīt čekus, kvītis un biļetes. Saskaņā ar sagatavoto likumprojektu izlozēs plānots izmantot čekus, kvītis un biļetes ar darījuma vērtību virs 5 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Loterijas dalībniekiem būs jāreģistrē darījumu apliecinošu dokumentu interneta vietnē, aizpildot reģistrācijas formu un norādot darījuma, čeka un tirdzniecības vietas informāciju  Tāpat būs jānorāda arī loterijas dalībnieka mobilā tālruņa numurs, lai ar viņu varētu sazināties. Čeku spēli organizēs nedēļas un mēneša izlozēs. Nedēļas izlozes laikā varēs laimēt 10 naudas balvas – katru 200 eiro vērtībā, bet mēneša izlozē – 3000 eiro.  Spēles uzvarētājus noteiks, izmantojot gadījuma skaitļu ģeneratoru. Pirmā čeku spēles izloze varētu notikt ne vēlāk kā 2019. gada jūlijā.