Apbalvoti video konkursa “Es - nodOKļu vlogeris!” uzvarētāji

 Publicēts: 07.12.2018. 13.30


Apakšsadaļu izvēlne

Šī gada 6.decembrī Valsts ieņēmumu dienestā priecīgā un pozitīvā gaisotnē tika sumināti VID video īsfilmu konkursa skolēniem “Es – nodOKļu vlogeris!” uzvarētāji. Pasākuma laikā tika pasniegti VID Atzinības raksti un balvas pirmo trīs vietu ieguvējiem, kā arī Finanšu ministrijas simpātiju balva un zinātkāres centra “Zinoo” speciālbalva. Drīzumā visi uzvarējušie video būs skatāmi gan VID mājaslapā, gan VID sociālo tīklu kontos.

Uzrunājot konkursā uzvarējušos jauniešus, VID ģenerāldirektora p.i. Dace Pelēkā atzina, ka viņu ļoti iepriecināja jauniešu video redzamā valstiskā domāšana, atbildība un patriotisms.

“Tieši no jums, jaunieši, būs atkarīgs, vai turpināsim izlikties, ka nodokļus nemaksāt ir stilīgi un tādējādi paši sev liegsim drošību un labklājību, vai tomēr visi kopā rūpēsimies, lai Latvija būtu moderna un konkurētspējīga valsts. Noskatoties jūsu video, esmu pārliecināta, ka piepildīsies otrais scenārijs, un par mūsu Latviju otrajā simtgadē gādās sirdsgudri un atbildīgi cilvēki” – apliecināja D.Pelēkā.

Viņa pateicās arī skolotājiem par to, ka viņi ir atbalstījuši savus audzēkņus viņu centienos, uzklausījuši un ļāvuši viņiem radoši izpausties, un novēlēja pedagogiem arī turpmāk nezaudēt degsmi un būt savu audzēkņu padomdevējiem un iedvesmotājiem, raisot viņos zinātkāri un uzņēmību.

Pasniedzot Finanšu ministrijas simpātiju balvu, valsts sekretāra vietniece nodokļu administrēšanas un ēnu ekonomikas ierobežošanas jautājumos Jana Salmiņa atzina, ka skolēnu video ir bijusi tā retā iespēja paraudzīties uz tradicionāli nopietnajiem nodokļu un ēnu ekonomikas jautājumiem gluži no citas puses. Viņa arī izteica cerību, ka šo jauniešu pozitīvais piemērs uzrunās un mudinās arī viņu vienaudžus pievērst uzmanību un vairāk iedziļināties gan nodokļu, gan darba attiecību jautājumos, it īpaši pašiem uzsākot gaitas darba tirgū.

Arī Emīls Lukjanskis no zinātkāres centra “Zinoo” uzsvēra, ka tas ir liels izaicinājums - vienkārši un saprotami runāt par sarežģītām lietām. It īpaši vēl gadījumā, ja tēma ir ne tikai sarežģīta, bet arī apvīta dažādiem negatīviem mītiem un aizspriedumiem. Taču jauniešiem savos video tas ir ļoti veiksmīgi izdevies!   

Savukārt, žūrijas komisijas pārstāve, VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Kristīne Prusaka-Brinkmane atzina, ka, skatoties konkursam iesniegtos video, ne tikai priecājusies par jauniešu zināšanām nodokļu jomā un atbildīgo pieeju tēmai, bet vairākos jauniešos jau saskatījusi lieliskus nākamos VID darbiniekus – nodokļu speciālistus, klientu konsultantus un pat izmeklētājus.

VID video īsfilmu konkursa skolēniem “Es – nodOKļu vlogeris!” uzvarētāji:

1.vieta

“I love nodokļi”, autori: Deniss Boka, Natalija Golubeva, Vladislavs Potapkins (Rīgas 40.vidusskola). Atraktīvais un muzikālais video izpelnījās arī Finanšu ministrijas simpātiju balvu un visi komandas dalībnieki saņēma kampaņas “Atkrāpies” kapučjakas un citas kampaņas prezentlietas.

“Nodokļu skolotājs”, autori: Līna Vika, Armīns Rēdelis, Dana Daneiko (Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija). Izglītojošais video saņēma zinātkāres centra “Zinoo” speciālbalvu. 

2.vieta

“Dzīve ar aploksni!”, autori: Daiga Kārkliņa, Eduards Eglītis, Ritvars Mūrnieks (PIKC “Ogres tehnikums”)

“Mītu grāvējs”, autori: Kristians Ņorba, Danils Kubiškins, Jānis Vessers (Ķeguma komercnovirziena vidusskola)

3.vieta

“Uz labāku nākotni”, autori:  Karīna Zubkova, Jekaterina Coja, Dmitrijs Isakovs (Rīgas 34.vidusskola)

•  “No maciņa līdz valsts kasei, jeb nodokļiem pa pēdām!”, autori: Kristiāna Mame, Daniels Dāvis Ate, Natālija Bolšteina (Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola)

Pirmās vietas ieguvēji katrs individuāli saņēma portatīvos datorus, otrā vieta – planšetdatorus, bet trešā vieta – viedpulksteņus. Nākotnē apbalvotie video tiks arī izmantoti kā izglītojošie reklāmas materiāli sociālajos tīklos un dažādos jauniešu pasākumos. Savukārt visi pārējie konkursa dalībnieki pateicībā par aktivitāti, atsaucību un dalību konkursā saņems VID Pateicības un veicināšanas balvas, kā arī kopā ar viņu klases biedriem tiks aicināti uz iepazīšanās ekskursiju VID ēkā Talejas ielā 1, Rīgā.

Kopumā konkursa ietvaros tika saņemti 25 darbi, taču kā nolikumam atbilstošus žūrija vērtēja 23 darbus. Žūrijas sastāvā bija gan VID eksperti, gan vizuālās komunikācijas un sociālo mediju eksperts, pārstāvis no raidījuma ”Gudrs un Gudrāks”, pārstāvis no biedrības “Junior Achievement – Young Enterprise Latvija”, kā arī zinātkāres centra "Zinoo".  Video tika vērtēti skalā no 1 – 10 pēc trim kritērijiem, proti, atbilstība konkursa mērķim un tēmai; saturiskais aspekts, vērtējot darbā parādīto domu un radošās idejas oriģinalitāti, un tehniskā kvalitāte (izpildījums, rūpīgums u.tml.).

Konkurss norisinājās no šī gada 27.septembra līdz 19.novembrim. Tajā varēja piedalīties jaunieši vecumā no 16 – 19 gadiem. Konkursa mērķis bija veicināt skolēnu izpratni par nodokļu maksāšanas svarīgumu un godīgu nodokļu saistību izpildi. Konkursa uzdevums - attīstīt skolēnu radošās un interpretācijas spējas, rosināt audzēkņu iztēli, fantāziju, radošo darbību, attēlojot savas zināšanas un izpratni par nodokļiem videoformātā. Plašāka informācija par konkursa nosacījumiem pieejama VID tīmekļa vietnē sadaļā “Videokonkurss”