Apvienotā Karaliste 1. novembrī neizstājas no Eiropas Savienības

 Publicēts: 31.10.2019. 16.03


Apakšsadaļu izvēlne

Tā kā Eiropadome 29. oktobrī pieņēma lēmumu par Apvienotās Karalistes (turpmāk - AK) izstāšanās no Eiropas Savienības pagarinājumu līdz 2020. gada 31. janvārim, breksits nenotiks 31.oktobrī pulksten 00:00 pēc Centrāleiropas laika (pulksten 01:00 pēc Latvijas laika). Tādējādi tika novērsts bezvienošanās breksita risks šā gada 1. novembrī.

Kā informē Ārlietu ministrija, pagarinājums nosaka, ka AK izstāšanās var notikt arī ātrāk, ja tiks ratificēts Izstāšanās līgums. Situācijas turpmākā attīstība atkarīga no AK iekšpolitiskajiem procesiem. Lai Izstāšanās līgums stātos spēkā, tas jāratificē AK parlamentam un Eiropas Parlamentam. Kamēr Izstāšanās līgums nav ratificēts, jāpatur prātā arī bezvienošanās scenārija iespējamība.

Uzsākot breksita procesu, bija plānots, ka 2019. gada 30. martā AK izstāsies no ES un kļūs par trešo valsti, bet šī gada aprīlī tika apstiprināts breksita pagarinājums līdz 31.oktobrim.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par breksita procesu Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.