Apvienotā Karaliste neizstāsies no Eiropas Savienības šonakt

 Publicēts: 29.03.2019. 09.47


Apakšsadaļu izvēlne

Joprojām nav skaidrības par Brexit procesu, tai skaitā attiecībā uz izstāšanās datumu un nosacījumiem, tomēr ir skaidrs, ka Brexit nenotiks 30.martā pulksten 00:00 pēc Centrāleiropas laika (pulksten 01:00 pēc Latvijas laika).

Uzsākot Brexit procesu, bija plānots, ka 2019. gada 30.martā Apvienotā Karaliste (turpmāk – AK) izstāsies no Eiropas Savienības (turpmāk - ES) un kļūs par trešo valsti.

2019. gada 20. martā AK premjerministre T. Meja lūdza pagarināt paredzēto AK izstāšanās termiņu. 21. martā Eiropadomes sanāksmē 27 ES dalībvalstu vadītāji apstiprināja divus iespējamos pagarinājuma termiņus – 22. maiju, ja līdz 29. martam AK parlaments apstiprinās Izstāšanās līgumu, un 12. aprīli, ja AK parlaments neatbalstīs Izstāšanās līgumu. Līdz 12. aprīlim AK jāizlemj, vai tā piedalīsies Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Ja AK izvēlēsies to nedarīt, pagarinājums, kas būtu ilgāks par 22. maiju, automātiski kļūs neiespējams.

 

Aicināt sekot līdzi aktuālajai informācijai par Brexit procesu Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē un VID tīmekļa vietnes sadaļā “Breksits”.

Muita; Jaunumi