Atklāj kontrabandas cigarešu slēptuves kravas vilcienu lokomotīvēs

 Publicēts: 06.08.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli pārvietot 87 600 cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.  Cigaretes bija noslēptas kravas vilcienu lokomotīvju gaisa filtru nodalījumos.

2013.gada 3.augustā Indras muitas kontroles punktā muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes darbiniekiem, veicot Latvijā iebraucošā kravas vilciena lokomotīves kontroli, atklāja, ka gaisa filtra nodalījumā atrodas cigaretes. Kontroles rezultātā tika izņemtas  77 600 “Premjer” markas cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Tāds pats pārkāpums Indras muitas kontroles punktā tika konstatēts arī vakar, 2013.gada 4.augustā, muitas un Valsts robežsardzes amatpersonām veicot Latvijā iebraucošā kravas vilciena kontroli. Šajā gadījumā lokomotīves gaisa filtra nodalījumā bija noslēpti  10 000 “Winston” markas cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Par pirmo gadījumu VID Muitas kriminālpārvaldē 2013.gada 4.augustā  ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta 2.daļas. Kriminālprocesa ietvaros aizturēts lokomotīves vadītājs un palīgs. Abām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Par otro gadījumu saņemtais materiāls tiek izvērtēts Muitas kriminālpārvaldē, pēc ziņu saņemšanas par kontrabandas preces vērtību, kas norādīs uz noziedzīgā nodarījuma sastāva esamību, tiks izlemts, uzsākt kriminālprocesu vai administratīvo lietvedību.

06.08.2013.

VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama sadaļā Kontakti > Struktūrvienības un darbinieki > Stratēģiskās vadības lietu un sabiedrisko attiecību pārvalde.

F
otogrāfijas iespējams apskatīt
Flickr.com mājaslapā.


Informācija presei