Automašīnas kravā tējas vietā muitas amatpersonas atklāj 714 tūkstošus kontrabandas cigarešu

 Publicēts: 30.05.2019. 10.04


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kontroles pasākumus uz Latvijas-Krievijas robežas, kādā kravas automašīnā atklāja lielu daudzumu nedeklarētu cigarešu. Kravā ar tēju, šķīstošo kafiju un konfektēm tika konstatētas arī nelegāli pārvietotās 714 520 gab. cigaretes (35 726 paciņas).

Terehovas muitas kontroles punkta darbinieki, veicot kādas no Krievijas iebraukušas kravas automašīnas DAF kontroli, atklāja, ka kartona kastes, kurās saskaņā ar pavaddokumentos norādīto bija jābūt tējai, ir piepildītas ar kontrabandas cigaretēm.  

Pārkāpums tika atklāts riska analīzes rezultātā. Veicot automašīnas skenēšanu, apstiprinājās muitas amatpersonu aizdomas par nedeklarētu preču ievešanu. Turpinot padziļināto kontroli, muitas darbinieki konstatēja, ka mazākajā daļā no tējas iepakojuma kastēm patiešām atrodas deklarētās preces. Pārējās tējas kastēs bija noslēptas cigaretes “NZ” un “Minsk” ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.  

Muitas kontroles rezultātā tika izņemtas 434 400 cigaretes “NZ” (21 720 paciņas) un 280 120 cigaretes “Minsk” (14 006 paciņas). 

Par konstatēto pārkāpumu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā.  Lietas materiāli tiks nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmuma pieņemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.

Informācija presei