Čeku loterijas gada izlozes dalībniekiem jāpiesakās VID līdz 24.okobrim; septembra izlozes uzvarētājiem - līdz 9. novembrim

 Publicēts: 22.10.2021. 08.20


Apakšsadaļu izvēlne

Tiem čeku loterijas dalībniekiem, kuri saņēmuši īsziņu, ka viņu septembra čeks tiek virzīts gada izlozei, 14 dienu laikā jeb līdz šī gada 24. oktobrim (ieskaitot) ir jāpiesakās VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS). Savukārt tiem, kuri laimējuši kādu no septembra mēneša naudas balvām vai Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku papildu balvām - 30 dienu laikā no izlozes rezultātu publicēšanas dienas, tas ir, līdz 2021.gada 9. novembrim (ieskaitot). Ja laimīgais dokuments ir rēķins, loterijas dalībniekam EDS jāiesniedz ne vien rēķins, bet arī bankas maksājuma izdruka par to, ka rēķins ir apmaksāts.

Līdz ar oktobri aizsākas arī jauna tematisko nozaru izloze! Tāpēc oktobrī, novembrī un decembrī aicinām iedzīvotājus pievērst īpašu uzmanību tam, vai darījumu apliecinošs dokuments – čeks, kvīts vai rēķins - tiek saņemts pēc friziera apmeklējuma vai skaistumkopšanas procedūras, kā arī pēc zobārsta vizītes. Reģistrējot tieši šo nozaru attaisnojuma dokumentus čeku loterijā, trīs mēnešus būs iespēja laimēt trīs naudas balvas 500 eiro vērtībā.

Oktobrī saņemtos čekus, kvītis, biļetes un arī internetā apmaksātos rēķinus var reģistrēt čeku loterijas tīmekļvietnē www.cekuloterija.lv līdz pat 5. novembrim. Oktobra rezultāti tiks paziņoti novembra otrajā svētdienā, 14. novembrī.

Čeku loterijas dalībnieki ik mēnesi var pretendēt uz 35 naudas balvām 100 eiro vērtībā, trīs laimestiem 5 000 eiro vērtībā un vienu laimestu 10 000 eiro apmērā, bet ik mēnesi trīs naudas balvas 500 eiro vērtībā tiks izlozētas tikai starp nozares čekiem. Kopējais loterijas naudas balvu fonds – 30 000 eiro mēneša izlozē un 70 000 eiro gada izlozē. Katru mēnesi tiek izlozētas ne tikai naudas balvas, bet arī dažādas vērtīgas Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku sarūpētās balvas.

Plašāka informācija pieejama tīmekļa vietnē www.cekuloterija.lv. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz tālruņa numuru 67120011 vai rakstīt uz e-pasta adresi: cekuloterija [at] vid.gov.lv (cekuloterija [at] vid.gov.lv).

Čeku loterijas mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, mudinot pircējus pieprasīt čekus un kvītis par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem, tādējādi veicinot kultūras maiņu sabiedrībā. Čeku loterija Latvijā notiek pirmo reizi, taču citur pasaulē ir visnotaļ izplatīta prakse, kas devusi pozitīvus rezultātus gan attiecībā uz sabiedrības rīcības maiņu, gan ieņēmumiem valsts budžetā. Čeku loteriju organizē VID, informatīvi atbalsta VAS “Latvijas Loto”.