Čeku loterijas maija izlozes uzvarētājiem jāpiesakās VID līdz 14. jūlijam; gada izlozes dalībniekiem – līdz 28. jūnijam

 Publicēts: 26.06.2020. 14.51


Apakšsadaļu izvēlne

Kopš šī gada 14. jūnija ir zināmi  11. čeku loterijas mēneša izlozes rezultāti. Atgādinām, ka tiem čeku loterijas dalībniekiem, kuri saņēma īsziņu, ka viņu reģistrētais čeks tiek virzīts gada izlozei, 14 dienu laikā jeb līdz 28.jūnijam (ieskaitot) ir jāpiesakās elektroniski un jāiesniedz laimīgais čeks. Savukārt, tiem, kuru reģistrētais čeks ir laimējis kādu no mēneša naudas balvām vai Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku balvām, ir jāpiesakās VID klātienē vai elektroniski 30 dienu laikā no izlozes rezultātu publicēšanas dienas, tas ir, līdz 14. jūlijam (ieskaitot).

Pieteikties laimētajai balvai ikviens čeku loterijas uzvarētājs var elektroniski, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS). Iesūtot skenētā veidā vai uzrādot laimīgā čeka oriģinālu, pieteikties čeku loterijas balvām var arī ierodoties klātienē klientu apkalpošanas centrā Rīgā, Talejas ielā 1, kā arī no šī gada 29.jūnija VID klientu apkalpošanas centros Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī, Valmierā, Jēkabpilī, Jelgavā un Rēzeknē. Rūpējoties par klientu un iestādes darbinieku drošību, pakalpojumi klātienē tiek sniegti tikai pēc iepriekšēja pieraksta, zvanot pa tālruni 67120005.

Čeku loterija turpinās un tajā var piedalīties ikviens, reģistrējot tīmekļa vietnē www.cekuloterija.lv čeku, kvīti un biļeti vismaz 5 eiro vērtībā. Darījumu apliecinošajam dokumentam ir jābūt izsniegtam par preci vai pakalpojumu, kas saņemts no Latvijā reģistrēta nodokļu maksātāja.

Jūnijā saņemtos čekus, kvītis un biļetes var reģistrēt līdz pat šī gada 5. jūlijam. Jūnija čeku loterijas rezultātu paziņošana gaidāma jūlija otrajā svētdienā, 12. jūlijā.

Ik mēnesi čeku loterijas ietvaros tiek izlozētas 54 naudas balvas, no kurām viena naudas balva ir 10 000 eiro vērtībā, trīs 5000 eiro naudas balvas un 50 naudas balvas 100 eiro vērtībā.

Katru mēnesi tiek izlozētas ne tikai naudas balvas, bet arī dažādas vērtīgas Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku sarūpētās balvas. Savukārt 2020. gada izlozes dalībnieki nākamā gada sākumā pretendēs uz pilna apmēra  laimestiem – četriem 10 000 eiro laimestiem, piecām 2000 eiro naudas balvām un lielo laimestu 20 000 eiro vērtībā.

Plašāka informācija pieejama tīmekļa vietnē www.ceukloterija.lv. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz tālruņa numuru 67120011 vai rakstīt uz e-pasta adresi: cekuloterija [at] vid.gov.lv.

 

Čeku loterijas mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, mudinot pircējus pieprasīt čekus un kvītis par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem, tādējādi veicinot kultūras maiņu sabiedrībā. Čeku loterija Latvijā notiek pirmo reizi, taču citur pasaulē ir visnotaļ izplatīta prakse, kas devusi pozitīvus rezultātus gan attiecībā uz sabiedrības rīcības maiņu, gan ieņēmumiem valsts budžetā. Čeku loteriju organizē VID, informatīvi atbalsta VAS “Latvijas Loto”.

Čeku loterija