Divos kravas automobiļos izveidotās slēptuvēs atklāj vairāk nekā trīs miljonus kontrabandas cigarešu

 Publicēts: 16.04.2020. 15.37


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kontroles pasākumus uz valsts robežas ar Baltkrieviju, novērsa 3 075 170 cigarešu (153 758 paciņas) kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas divos kravu konteineros speciāli izveidotās slēptuvēs – aiz dubultsienām.  

Vakar, 15.aprīlī, Pāternieku muitas kontroles punktā no Baltkrievijas iebrauca divi kravas transportlīdzekļi ar tukšiem konteineriem. Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas kopīgi veica automobiļu vizuālo pārbaudi, kuras laikā tām radās aizdomas par to, ka konteineriem ir izveidotas dubultsienas. Skenēšanas attēlu analīzes rezultātā tika gūts apstiprinājums tam, ka konteineru priekšējā daļā ir dubultās sienas, starp kurām noslēptas nedeklarētas preces.

Padziļinātās kontroles gaitā atklāts, ka aiz dubultās sienas noslēptas kartona kastes ar cigaretēm. Vienā slēptuvē atradās 1 431 250, bet otrā – 1 643 920 gab. cigaretes “NZ” ar Baltkrievijas akcīzes markām. Kopumā muitas kontroles rezultātā izņemtas 3 075 170 cigaretes (153 758 paciņas cigarešu). 

Valstij nenomaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 492  tūkstoši eiro.

Par pārkāpumu uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās. Lietu materiāli tiks nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.

Informācija presei