Igaunijā tiekas Baltijas valstu nodokļu un muitas administrāciju vadītāji

 Publicēts: 17.05.2018. 08.40


Apakšsadaļu izvēlne

Šī gada 17.maijā Sāremā, Igaunijā notiks Latvijas, Lietuvas un Igaunijas nodokļu un muitas administrāciju vadītāju tikšanās, lai diskutētu un apmainītos ar viedokļiem par būtiskākajām aktualitātēm un sasniegumiem nodokļu un muitas jomā Baltijas valstīs. Tikšanās laikā plānots parakstīt vienošanos par regulāru informācijas apmaiņu starp Baltijas valstu muitas dienestiem risku pārvaldības un muitas kontroles jomā.

VID vadošās amatpersonas informēs kaimiņvalstu kolēģus par aktualitātēm vairākās dienesta darbības jomās. VID ģenerāldirektora vietniece, Informātikas pārvaldes direktore Vita Narnicka informēs par aktuālajām organizatoriskajām izmaiņām iestādē, būtiskākajām izmaiņām nodokļu un muitas normatīvajos aktos, kā arī par VID stratēģiskajiem mērķiem, darbības virzieniem un nozīmīgākajiem VID uzsāktajiem projektiem un iniciatīvām. VID Nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas pārvaldes direktore Agnese Rudzīte uzsvērs Latvijas izaicinājumus cīņā ar naudas atmazgāšanu, savukārt VID Akcīzes preču aprites daļas vadītāja Baiba Šmite-Roķe aktualizēs jautājumu par Baltijas valstu sadarbību akcīzes jomā. VID ģenerāldirektora vietnieka muitas jomā, Muitas pārvaldes direktora p.i. Ingrīda Gulbe-Otaņķe iepazīstinās ar VID Muitas kontroles atbalsta centra projektu.

Tikšanās laikā tiks arī pārrunāts paveiktais un plānotais muitas iestāžu sadarbībā, īstenojot Rīcības plāna 2017.–2019.gadam pasākumus, pašreizējā situācija un iespējamā sadarbība e-komercijas darījumu uzraudzības jomā un citi aktuālie jautājumi. Sanāksmes noslēgumā tabakas izstrādājumu ražotāja Phillip Morris pārstāvis sniegs pārskatu par cigarešu kontrabandas tendencēm. 

Pasākuma organizatorus – Igaunijas Nodokļu un muitas administrāciju – pārstāv tās ģenerāldirektors Valdurs Laids (Valdur Laid), ģenerāldirektora vietnieks Rivo Reitmanns (Rivo Reitmann), Muitas un robežas kontroles pārvaldes direktora vietnieks Antss Kuti (Ants Kutti), Nodokļu pārvaldes Starptautisko lietu koordinatore Trīna Safronova (Triin Safronova), kā arī Muitas pārvaldes galvenā speciāliste Kāri Lainevola (Kaari Lainevool) un galvenais speciālists Jānuss Rands (Jaanus Rand). Lietuvas Republikas Finanšu ministrijas Valsts nodokļu inspekciju pārstāv tās vadītāja Edita Janušiene (Edita Janušienė) un Stratēģiskās vadības daļas vadītājs Egidijus Karmons (Egidijus Karmonas). Savukārt Lietuvas Republikas Finanšu ministrijas Muitas departamentu pārstāv ģenerāldirektors Arūns Adomens (Arūnas Adomėnas) un Muitas kontroles organizēšanas daļas vadītāja vietnieks Laimis Žlabis (Laimis Žlabys).

Iepriekšējā Baltijas valstu nodokļu un muitas administrāciju vadītāju tikšanās notika 2016.gada jūnijā Viļņā, Lietuvā.