Izmaiņas tranzīta pārvadājumos caur Krievijas Federāciju

 Publicēts: 31.07.2020. 09.51


Apakšsadaļu izvēlne

Saskaņā ar Krievijas Federācijas Transporta ministrijas un Starptautisko autopārvadātāju asociācijas mājaslapā publicēto informāciju no š.g. 15.jūlija, veicot starptautiskus kravu pārvadājumus ar autotransportu un pa dzelzceļu tranzītā caur Krievijas Federācijas teritoriju uz trešajām valstīm, ir atļauts vest Krievijas Federācijas noteikto sankciju sarakstā iekļautās preces. Pārvadājumus ir iespējams veikt, izmantojot elektroniskās navigācijas plombas un uzrādot uzskaites talonus.

Pirms iebraukšanas Krievijas Federācijā, ir nepieciešams pieteikt elektronisko navigācijas plombu. Ja plomba netiks laikus pieprasīta, transportlīdzeklim tiks liegta iebraukšana Krievijas Federācijas teritorijā.

Elektronisko navigācijas plombu transportlīdzeklim uzliks muitas kontroles punktā, iebraucot Krievijas Federācijā (Buračku un Ubiļinkas autoceļu muitas kontroles punktos, Sebežas dzelzceļa muitas kontroles punktā), un tā tiks noņemta pēc Krievijas Federācijas šķērsošanas tranzītā, proti, izbraucot no Krievijas Federācijas. 

Plombēšanas pakalpojumus sniedz Digitālo platformu attīstības centrs. Tā mājaslapā sniegta plašāka informācija par tehniskajām prasībām elektroniskajām navigācijas plombām, pakalpojumiem, tarifiem, pārvadātāju reģistrāciju informācijas sistēmā, nepieciešamajiem dokumentiem, kontaktinformāciju, kā arī atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.   

Muita