Kampaņas “Viltotā realitāte… joprojām realitāte” atklāšanas pasākums

 Publicēts: 05.10.2020. 12.32


Norises datums un laiks
07. Oktobris 2020, 13.00 - 14.00
Norises vieta

Kontaktpersonas
Santa Darģe, Patentu valdes Intelektuālā īpašuma informācijas centra Vadošā referente
67227310
santa.darge@lrpv.gov.lv

Informācija

Patentu valde aicina mediju pārstāvjus uz kampaņas “Viltotā realitāte… joprojām realitāte” atklāšanas pasākumu, kas notiks trešdien, 7. oktobrī, plkst. 13.00, tirdzniecības centrā “Alfa”, Brīvības gatvē 372, 1.stāvā pie informācijas centra.

Lai informētu sabiedrību par intelektuālā īpašuma pārkāpumiem, to radīto kaitējumu gan valsts ekonomikai un nodarbinātībai, gan cilvēka drošībai un veselībai, Patentu valde sadarbībā ar Tieslietu ministriju, Valsts ieņēmuma dienesta Muitas pārvaldi, Patērētāju tiesību aizsardzības centru un Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldi turpina informatīvo kampaņu “Viltotā realitāte… joprojām realitāte”. Šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta trim jomām: kosmētikas un higiēnas preču, medikamentu un rotaļlietu viltojumiem – kuru aprite Latvijā veido kopumā 33 miljonu eiro zaudējumus oriģinālo preču ražotājiem.

Atklāšanas pasākumā Patentu valde un sadarbības iestādes informēs par situāciju Latvijā, kas ir saistīta ar viltojumu nodarīto kaitējumu valsts ekonomikai un cilvēku drošībai, kā arī sniegs informāciju par visbiežāk aizturētiem viltojumiem Latvijā. Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji tiks aicināti atbildīgi izturēties pret savu un līdzcilvēku drošību un veselību un viltojumu vietā dot priekšroku oriģināliem ražotājiem.

Pasākumā piedalīsies tieslietu ministrs Jānis Bordāns, Patentu valdes direktors Sandris Laganovskis, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls, Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa un Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka vietniece Ilze Sokolovska.

Kampaņas “Viltotā realitāte… joprojām realitāte” atklāšanas pasākuma ietvaros būs iespēja iepazīties ar ekspozīciju, kas veidota no konfiscētām viltotām precēm. Tāpat ar dažādu vizuālu materiālu starpniecību iedzīvotājiem saprotamā veidā tiks vēstīts par to, kādu ļaunumu viltojumi var nodarīt veselībai un pat dzīvībai, kā arī, cik lieli zaudējumi oriģinālo preču ražotājiem tiek nodarīti Latvijā un Eiropas Savienībā.