Konfidencialitātes politika

 Publicēts: 26.03.2018. 10.48


Apakšsadaļu izvēlne

Lietotnes mērķis:

Lietotne “Attaisnotie izdevumi” paredzēta, lai nodrošinātu savu un ģimenes locekļu attaisnoto izdevumu dokumentu datu augšupielādi Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (turpmāk – EDS) lietotāja kontā, tādejādi dokumenta “Gada ienākumu deklarācija” sagatavošanas laikā paātrinot D4 pielikuma aizpildīšanu EDS.


Autentifikācijā:

Lai autentificētos lietotnē, lietotājam ir jāievada EDS piešķirtais lietotāja vārds un parole vai ar mobilās ierīces kameras starpniecību jānoskenē EDS iegūstamais QR kods, kas pieejams EDS lietotāja profilā, autentifikācijai mobilajā lietotnē. Veiksmīgas autentifikācijas rezultātā no EDS tiek iegūts lietotāja personas kods, vārds un uzvārds. Autentifikācijas dati tiek saglabāti, lai tie nav atkārtoti jāievada līdz brīdim, kad lietotājs izrakstās no lietotnes.


Datu ievade un sūtīšana:

Lietotnē attaisnojuma dokumenta attēlu pievieno no mobilās ierīces fotoattēlu galerijas vai ar mobilās ierīces kameru, nofotografējot čeku vai citu attaisnota darījuma dokumentu un aizpildot attaisnotā izdevuma datus. Ja maksājums ir veikts par ģimenes locekli, lietotnē ievada ģimenes locekļa personas datus – personas kodu, vārdu, uzvārdu un radniecību. Pēc attaisnotā izdevuma datu ievades un saglabāšanas personu identificējošā informācija un attaisnotā izdevuma dati tiek sūtīti uz EDS, kur tie nonāk lietotnes lietotāja EDS kontā.


Informācijas izmantošana:

Ģimenes locekļu un attaisnotie izdevumi tiek saglabāti tikai lietotāja EDS kontā un tiek izmantoti dokumenta “Gada ienākumu deklarācija” sagatavošanai. 

VID neanalizē ar lietotnes starpniecību EDS augšupielādēto informāciju ne par pašu lietotāju, ne ģimenes locekļiem. VID neanalizē arī ar mobilo ierīci saistīto informāciju.


Ārējās ierīces:

Lietotne izmanto mobilajā ierīcē iebūvēto kameru, lai autentificētos EDS sistēmā ar QR kodu un nofotografētu attaisnoto izdevumu dokumentus.


Trešās personas:

VID neizpauž lietotnes lietotāja ievadīto informāciju trešajām personām. Lietotnē ievadītā informācija ir konfidenciālā un tā nonāk tikai un vienīgi lietotnes lietotāja EDS kontā.


Datu aizsardzība:

Attaisnoto izdevumu datu sūtīšana ir droša. VID nodrošina lietotnes lietotāja datu aizsardzību un konfidencialitāti, sūtīšanas laikā datus šifrējot ar šifrēšanas protokolu Transport Layer Security (TLS).


Izmaiņas privātuma politikā:

VID ir tiesīgs veikt izmaiņas privātuma politikā tiklīdz rodas tāda nepieciešamība.