Kravas vilcienos atklāj vairāk nekā pusmiljonu kontrabandas cigarešu

 Publicēts: 29.05.2020. 13.39


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (VID)Muitas pārvalde, veicot kontroles pasākumus uz valsts robežas ar Baltkrieviju un kravas vilciena galamērķī Rīgā, atklāja 528 540 gab. (26 427 paciņu) nelegāli pārvietotas cigaretes. Tās bija noslēptas kravas vilcienos – šķeldas, kokmateriālu un citu preču vagonos, kā arī lokomotīvju konstrukcijās. 

Vakar, 28.maijā, Indras muitas kontroles punktā (turpmāk – MKP), veicot no Baltkrievijas iebraukuša vilciena kravas skenēto attēlu analīzi, muitas amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu vienā no vagoniem. Noņemot nodrošinājumu un atverot lūkas, tika konstatēti maisi ar cigaretēm. Tajos atradās 64 420 gab. cigaretes (3221 paciņa) "Premjer".

28.maijā muitas amatpersonu veikto kontroles pasākumu rezultātā tika atklātas bērza apaļkoku kravā noslēptās cigaretes. Rīgas brīvostas MKP amatpersonas, veicot kontroli kravas saņēmēja teritorijā, pēc baļķu izkraušanas konstatēja 36 000 gab. (1800 paciņas) cigaretes "Premjer" ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

No Baltkrievijas iebraukušo vilcienu sastāvos noslēptās kontrabandas cigaretes tiek atklātas regulāri – gan riska analīzes rezultātā, gan veicot skenēšanu, gan kontrolē iesaistot muitas kinologus ar tabakas meklēšanas suņiem. Muitnieki kontroles procesā cieši sadarbojas arī ar Valsts robežsardzes amatpersonām.

Pagājušās nedēļas nogalē, 23.maijā, Indras MKP divos vagonos ar šķeldas kravu tika konstatētas no muitas kontroles slēptas cigaretes "Premjer". Kontroles rezultātā tika izņemtas 46 000 gab. (2300 paciņas) cigaretes.

Savukārt 22.maijā Indras MKP muitas un VRS darbinieki divu kravas vilcienu lokomotīvju konstrukcijās – dzinēju radīto karsto izplūdes gāzu uz turbīnu padeves kanālos – atklāja kopumā 160 000 gab. (8000 paciņas) cigarešu "NZ" un "Minsk". Turpinot kontroli un veicot vilciena sastāva skenēšanas attēlu analīzi, radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu arī vagonos. Padziļinātās kontroles gaitā 13 vagonos tika atklātas kopumā 222 120 gab. (11 106 paciņas) cigaretes "NZ" un "Premjer".

Valstij nenomaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 84 tūkstoši eiro.

Par konstatētajiem pārkāpumiem uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.¹² pantu.

Informācija presei