Kravas vilcienos atklāj vairāk nekā pusmiljonu kontrabandas cigarešu

 Publicēts: 15.10.2021. 10.22


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli, novērsa 550 000 cigarešu (27 500 paciņas) kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas vagonos ar šķeldas un metāllūžņu kravām.  

2021.gada 13.oktobrī Indras muitas kontroles punkta (MKP) amatpersonām, veicot no Baltkrievijas iebraukuša vilciena sastāva skenējuma attēlu analīzi, radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu vagonos ar šķeldas kravu. Muitas un Valsts robežsardzes darbinieki pārbaudīja kravas un konstatēja, ka šķeldā no muitas kontroles noslēptas cigaretes. Kontroles rezultātā tika izņemti 240 000 cigarešu (12 000 paciņas) "NZ Gold" ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Savukārt šī gada 9.oktobrī Daugavpils preču stacijas MKP amatpersonas, turpinot Indras MKP Valts robežsardzes un muitas kolēģu uzsākto kontroli, izņēma cigaretes, kas bija noslēptas vagonā ar metāllūžņu kravu. Zem metāllūžņiem atradās kartona kastes ar cigaretēm. Abos MKP veikto kontroles pasākumu rezultātā kopā izņemti 310 000 cigarešu (15 500 paciņas) “NZ Gold” ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Valstij nesamaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir vairāk nekā 93 tūkstoši eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.