Latvijas muitas komandai godalgota vieta šogad jau otrajās starptautiskajās sacensībās

 Publicēts: 07.05.2018. 16.43


Apakšsadaļu izvēlne

Laikā no 2018. gada 3.maija līdz 4.maijam Moldovā norisinājās starptautiskas sacensības kinologiem ar darba suņiem “Kopīgi cīņā par cigarešu un tabakas kontrabandas apkarošanu”. VID Muitas pārvaldes kinologs Rihards Fjodorovs ar darba suni Mirko tajās ierindojās starp labākajiem, sīvā konkurencē izcīnot godpilno 2.vietu. Līdzīga mēroga starptautiskas sacensības šī gada aprīļa beigās notika arī Latvijā, Rēzeknē, un tajās VID kinologi ieguva 1.vietu gan komandu kopvērtējumā, gan vairākās individuālajās disciplīnās.

Moldovā notikušais “Kopīgi cīņā par cigarešu un tabakas kontrabandas apkarošanu” ir starptautiska mēroga pasākums, kurā piedalījās pārstāvji no Moldovas, Rumānijas, Ukrainas, Francijas, Turcijas, Gruzijas un Polijas robežkontroles dienestiem. Pirmo vietu sacensībās ieguva Moldovas muitas dienesta kinologs, bet Turcijas muitas dienesta kinologs ierindojās 3.vietā.

Tabakas izstrādājumu meklēšana tika veikta telpās, transportā un bagāžā. Vērtējumā tika ņemts vērā gan uzdevumu izpildīšanas ātrums un precizitāte, gan darba suņa sadarbība ar kinologu.

Sacensības Moldovā norisinājās starptautiskās konferences “Kopīgi cīņā par cigarešu un tabakas kontrabandas apkarošanu” ietvaros. Lai gan Latvijas muitas kinologi Moldovas muitas organizētajās sacensībās piedalījās pirmo gadu, tie apliecināja savu profesionalitāti, ierindojoties godalgoto dalībnieku vidū.

Starptautiskās konferences-sacensības mērķis ir paaugstināt kinologu profesionalitāti, esošo praktisko zināšanu un iemaņu nostiprināšana un pilnveide efektīvākai kinologu ar darba suņiem izmantošanai muitā. Pasākuma starptautiskais formāts sniedz iespēju plašāk padziļināt savas zināšanas, dalīties pieredzē, stiprināt sadarbību ar citu valstu kinoloģijas dienestiem darba suņu izmantošanas un apmācības jomā un pārņemt labāko praksi.

Informācija presei