Lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret trīs personām par vairāk kā 1 milj. euro lielu zaudējumu nodarīšanu valsts budžetam

 Publicēts: 09.02.2018. 08.32


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai š.g. janvārī nosūtīja kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret trīs personām, kuru noziedzīgo darbību rezultātā valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk kā 1 milj. euro apmērā.

Veicot virkni izmeklēšanas un operatīvo darbību, kā arī sadarbojoties ar Igaunijas tiesībaizsardzības iestādēm, tika noskaidrots, ka personas, pret kurām lūgts uzsākt kriminālvajāšanu, organizēja fiktīvu darījumu ķēdes, radot priekšstatu, ka darījumi izmantoti saimnieciskās darbības nodrošināšanai, proti, cementa iegādei.

Noziedzīgo darbību īstenošanai tika izmantoti Latvijā reģistrēti uzņēmumi, kas it kā nodrošināja cementa iegādi uzņēmumam Latvijā. Patiesībā, saimnieciskās darbības nodrošināšana, cementa iegāde tika veikta no sadarbības partnera Igaunijā. Rezultātā, minētais reāli strādājošais uzņēmums VID apzināti iesniedza nepatiesas ziņas par veiktajiem darījumiem un uzrādīja fiktīvus darījumus un grāmatvedības dokumentus.

Noziedzīgo darbību rezultātā, uzņēmums samazināja valsts budžetā maksājamā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apmēru un nelikumīgi ieguva tiesības veikt PVN priekšnodokļa atskaitīšanu par faktiski nenotikušiem darījumiem, tādejādi radot zaudējumus valsts budžetam 1 035 518,88 euro apmērā.

Kriminālprocess uzsākts VID Finanšu policijas pārvaldē[1] 2017.gadā pēc Krimināllikuma 218.panta 2.daļas.


[1] Pamatojoties uz pieņemtajiem grozījumiem likumā “Par Valsts ieņēmumu dienestu” un Kriminālprocesa likumā, no 2018.gada 1.janvāra VID Finanšu policijas pārvalde un VID Muitas policijas pārvalde tika apvienotas, izveidojot VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldi.

Informācija presei