Nav nepieciešams īpašs pieprasījums PVN pārmaksas atmaksai

 Publicēts: 23.02.2017. 08.10


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka jau kopš 2010. gada nav nepieciešams īpašs pieprasījums, lai saņemtu pievienotās vērtības nodokļa pārmaksas atmaksu vai arī novirzītu  to citu nodokļu parādu samaksai.

Tādējādi, ja nodokļu maksātājam ir izveidojusies PVN pārmaksa, nodokļu maksātājam nav jāiesniedz pieprasījums par tās atmaksu vai novirzīšanu. Saskaņā ar Pievienotās vērtības likuma nosacījumiem VID PVN pārmaksu 30 dienu laikā pārceļ nodokļa turpmākiem maksājumiem vai atmaksā.

Ja nodokļu maksātājam ir kāda cita nodokļa parāds, tad pirms pārmaksas atmaksas vai pārcelšanas to novirza attiecīgā nodokļa parādu samaksai.

Savukārt, beidzoties taksācijas gadam, VID atmaksā PVN pārmaksu 10 dienu laikā pēc pārmaksas apstiprināšanas, pirms tam sedzot citu nodokļu parādu, ja tāds ir.

Pieprasījums ir jāiesniedz tikai gadījumā, ja nodokļu maksātājs vēlas PVN pārmaksu novirzīt piešķirto termiņpagarinājumu vai vienošanās līguma grafika maksājumu segšanai, vai arī ir izslēgts no pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistra. Tādā gadījumā pieprasījums ir iesniedzams Elektroniskās deklarēšanas sistēmā, izvēloties dokumentu “Informācija VID klientu apkalpošanas centriem” no dokumentu grupas “Citi”.

Plašāka informācija pieejama VID mājaslapā sadaļā “Nodokļi/Pievienotās vērtības nodoklis”.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā iedzīvotāji var zvanīt uz VID Nodokļu un muitas informatīvo tālruni 67120000, vērsties ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā, vai arī uzdot jautājumus rakstiski VID mājaslapā sadaļā Kontakti.