Nedēļas nogalē nevarēs elektroniski veikt izmaiņas algas nodokļu grāmatiņā

 Publicēts: 30.10.2020. 15.04


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) informē, ka saistībā ar sistēmā veicamajiem darbiem laikā no piektdienas, 30.oktobra, plkst.00:00 līdz svētdienas, 1.novembra, plkst.23:59 VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) nebūs pieejama algas nodokļa grāmatiņa.

Tas nozīmē, ka minētajā laikā elektroniski nevarēs veikt nekādas darbības algas nodokļa grāmatiņā - to nevarēs iesniegt darba devējam, izņemt vai atzīmēt tajā apgādājamās personas.

VID aicina veikt visas nepieciešamās izmaiņas līdz šī gada 29.oktobrim vai arī atlikt jebkādu izmaiņu veikšanu uz šī gada 2.novembri, jo izmaiņas algas grāmatiņas datos var veikt arī ar atpakaļejošo datumu.

Citu EDS dokumentu pieejamība minētajā laika posmā netiks traucēta.

Lai nodrošinātu pāreju uz VID administrēto nodokļu nomaksu Vienotajā nodokļu kontā un valsts budžeta uzskaitē ieviestu uzkrāšanas principu, patlaban notiek darbs pie pilnībā jaunas VID maksājumu administrēšanas informācijas sistēmas izstrādes un ieviešanas, kas aizstās tās VID informāciju sistēmas, kas ir morāli un tehniski novecojušas.

Lai klienti saņemtu kvalitatīvus elektroniskos pakalpojumus, pāreja uz maksājumu uzskaites informācijas sistēmu notiek pakāpeniski, taču pārejas periodā visiem VID sistēmu lietotājiem ir jārēķinās ar nelielām neērtībām.

Pateicamies par izpratni un atvainojamies par sagādātajām neērtībām!