No 14.augusta TIR karneti Krievijas Federācijā nebūs iespējams izmantot par galvojumu tranzīta procedūrai

 Publicēts: 08.08.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) informē, ka no 2013.gada 14.augusta pārvadājumos Krievijā TIR karneti nebūs iespējams izmantot kā galvojumu dokumentu. Iebraucot Krievijas Federācijā, pārvadātājām būs jāiesniedz papildus galvojums vai jānoformē tranzīta procedūra vispārējā kārtībā, vai prece būs jāatmuito robežšķērsošanas vietā, vai jāizvēlas preču konvojēšana uz tuvāko pierobežā esošo muitošanas centru.

Saskaņā ar Krievijas Federācijas Federālā muitas dienesta mājas lapā publicēto un 2013.gada 6.augustā Krievijas Federācijas Federālā muitas dienesta organizētajā sanāksmē robežšķērsošanas vietā „Ubiļinka” sniegto informāciju, no 2013.gada 14.augusta TIR karneti nebūs iespējams izmantot kā tranzīta galvojumu kravu pārvadājumiem Krievijas Federācijā. Pārvadātājam robežšķērsošanas vietās kravai būs jāiesniedz jauns galvojums vai jānoformē tranzīta procedūra vispārējā kārtībā, vai prece būs jāatmuito robežšķērsošanas vietā, vai jāizvēlas preču konvojēšana uz tuvāko pierobežā esošo muitošanas centru.

Atbilstoši Krievijas Federācijas Federālā muitas dienesta sniegtajai informācijai, ja trīs stundu laikā pēc iebraukšanas Krievijas Federācijā, robežšķērsošanas vietā pārvadātājs nevarēs izpildīt jaunās prasības, krava tiks atgriezta atpakaļ uz Latviju. Atgādinām, ka atpakaļ atgrieztajām kravām ir jāiesniedz ievešanas kopsavilkuma deklarācija un nekavējoši jāpiemēro muitas procedūra preču ievešanai Eiropas Savienībā.

VID informē, ka ieviestie ierobežojumi var izraisīt autotransporta dīkstāvi un rindu veidošanos Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas robežšķērsošanas vietās. Plānojot kravu pārvadājumus pēc 2013.gada 14.augusta, lūdzam ņemt vērā, ka TIR karneti izmantot kā galvojumu Krievijas Federācijas teritorijā nebūs iespējams, līdz ar to preču pārvadājuma turpināšanai būs nepieciešami papildus finanšu līdzekļi.

Papildus norādām, ka TIR karnetes preču pārvadājumiem no Eiropas Savienības uz Krieviju, kā arī atpakaļ atgrieztajām kravām no Krievijas tiks pieņemtas un noformētas atbilstoši esošajai kārtībai.

Neskaidrību vai jautājumu gadījumā iedzīvotājus aicinām zvanīt uz VID informatīvo tālruni 1898, izvēloties sarunas tēmu „Muita”.

08.08.2013.

VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama sadaļā Kontakti > Struktūrvienības un darbinieki > Stratēģiskās vadības lietu un sabiedrisko attiecību pārvalde.


Informācija presei