Nodokļu izmaiņas privātpersonām 2021

 Publicēts: 25.10.2021. 16.35


Es esmu privatpersona

Kā mani ietekmēs nodokļu izmaiņas 2021

Esmu darba nemejsEs veicu patentmaksuEs veicu saimniecisko darbibuEs esmu autoratlidzibas sanemejs

Esmu MUN maksātājs

2020.gada nogalē ir pieņemti grozījumi vairākos nodokļu tiesību aktos, kas nozīmē, ka 2021.gadā gan uzņēmējus, gan privātpersonas skars vairākas izmaiņas nodokļu jomā.  

Šeit apkopota būtiskākā informācija par gaidāmajām izmaiņām. Tomēr, ja jums rodas papildu jautājumi vai neskaidrības, izmantojiet iespēju konsultēties ar mūsu speciālistiem jums ērtākajā veidā – pa tālruni vai uzdodot jautājumu Elektroniskās deklarēšanas sistēmā sadaļā “Sarakste ar VID”.


Svarīga informācija mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, saimnieciskās darbības veicējiem un autoratlīdzību saņēmējiem!

Finanšu ministrija ir izstrādājusi un Saeima ir pieņēmusi nepieciešamos tiesību aktus, lai Latvijas kredītiestādes (bankas) varētu saviem klientiem piedāvāt saimnieciskās darbības ieņēmumu (SDI) kontu. Tiklīdz kredītiestādēs (bankās) būs izstrādāts SDI konta risinājums, iedzīvotāji varēs kredītiestādē pieteikties konta atvēršanai, savukārt VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) nodrošinās iespēju šo kontu reģistrēt.

SDI ir vienkāršots mikrouzņēmuma nodokļa samaksas risinājums, kuram varēs pieteikties tikai mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātāji. SDI konta lietotājam būs iespēja nesniegt MUN ceturkšņa deklarāciju un neveikt MUN samaksu vispārējā (Mikrouzņēmumu nodokļa likuma 7. pantā noteiktajā) kārtībā - nodokļa samaksa un deklarācijas iesniegšana notiks
automātiski.

KontaktiJautā mums
EDS "Sarakste ar VID"
67120000
  Seminaru prezentacijas un videoSemināru prezentācijas un video