Notiks forums par kontrabandas problemātiku

 Publicēts: 12.06.2019. 09.42


Apakšsadaļu izvēlne

Rīgā šodien notiks nacionālais kontrabandas problemātikas forums "Cīņa ar kontrabandu – izaicinājumi un panākumi". Tajā piedalās arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Sadarbības daļas Kriminālizlūkošanas vadības un attīstības nodaļas vadītājs Guntis Bērziņš, kurš informēs par tiesībsargājošo iestāžu paveikto cīņā ar kontrabandas izcelsmes preču apriti.

Forums notiks no plkst.10 līdz 12 augstskolā "SSE Riga", W32 auditorijā, Strēlnieku ielā 4a, Rīgā. Aicinām skatīties to tiešraidē zemāk vai arī VID Facebook kontā.

 

 

Foruma laikā tiks prezentēts jaunākais SKDS pētījums par Latvijas iedzīvotāju attieksmi un toleranci pret kontrabandu, kas atklāj gan sabiedrības kopējo viedokli par kontrabandas problēmu valstī, gan attieksmi pret kontrabandas produkcijas iegādi, zināšanām par kontrabandas preču iegādes vietām, kā arī iespējamiem sodiem un rīcību kontrabandas mazināšanai.

Piemēram, pētījums liecina, ka Latvijā joprojām saglabājas augsta iedzīvotāju tolerance pret kontrabandas produktu iegādi - vismaz ceturtā daļa jeb 26% iedzīvotāju uzskata, ka kontrabandas produktu iegāde nav nekas nosodāms.

Forumā tiks prezentēts arī jaunākais starptautiskās auditoru kompānijas "KPMG" Eiropas līmeņa pētījums "Project Stella" par cigarešu kontrabandas apmēriem Eiropā un Latvijā. Pēc pētījuma aplēsēm, Latvijas budžets ik gadus zaudē vairāk nekā 60 miljonus eiro tikai cigarešu kontrabandas dēļ.

Noslēgumā notiks nozares ekspertu diskusija par izaicinājumiem un nepieciešamo rīcību sekmīgai kontrabandas apkarošanai turpmāk.

Forumā piedalīsies ēnu ekonomikas pētnieks, "SSE Riga" asociētais profesors un Ilgtspējīga biznesa centra direktors, biedrības BASE loceklis Arnis Sauka, VID Nodokļu un muitas policijas pārstāvis Guntis Bērziņš, pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš, biedrības BASE loceklis Juris Stinka un cigarešu tirgotāja "Philip Morris International Latvia" korporatīvo attiecību vadītāja Madara Apsalone.

Forumu organizē biedrība BASE un "SSE Riga" sadarbībā ar VID un SKDS.