Tiešsaiste7
Dec
09.00

PVN un grāmatvedības piemērošana preču mazumtirdzniecībai interneta vidē

Seminārā runāsim par būtisko Latvijas komersantiem un saimnieciskās darbības veicējiem, kuri tirgo savas preces internetā pircējiem jebkur pasaulē jeb izmanto elektronisko tirdzniecības vietu/platformu.

11
Nov
09.00

PVN un grāmatvedības piemērošana ēdienu piegādēm, izmantojot mobilās lietotnes pakalpojumu

Seminārā runāsim par būtiskākajām izmaiņām Latvijas ēdināšanas uzņēmumiem, kuri ēdienu piegādā, izmantojot mobilās lietotnes vai interneta vietnes. Covid-19 laikā ir plaši attīstījusies ēdienu piegāde, pasūtot to internetā. Seminārā apskatīsim piemērus, kā varētu veikt ēdienu piegādi un saņemt mobilās lietotnes/interneta vietnes un kurjera pakalpojumus, kā šādus darījumus deklarēt PVN deklarācijā un uzskaitīt grāmatvedībā.

4
Nov
11.00

Jauns grāmatvedības likums: kas mainīsies

2022. gada 1. janvārī spēkā stāsies jauns “Grāmatvedības likums”, aizstājot pašlaik spēkā esošo likumu “Par grāmatvedību”. Ja esi uzņēmējs, grāmatvedis, finansists, nodokļu speciālists vai vienkārši gribi zināt jaunāko par grāmatvedības kārtošanu, tiekamies seminārā, kur stāstīsim par būtiskākajām izmaiņām, ko paredz jaunais likums un ar to saistītie tiesību akti!

Lektore – Dina Kucina, VID Nodokļu pārvaldes galvenā nodokļu inspektore

22
Sep
13.00

Forums “Cīņa ar kontrabandu – izaicinājumi un panākumi”

22. septembrī notiks 3. nacionālais kontrabandas problemātikas forums “Cīņa ar kontrabandu – izaicinājumi un panākumi”. Forumu organizē biedrības BASE (Business Against Shadow Economy) un SSE Riga sadarbībā ar pētījumu uzņēmumu SKDS.

 

28
Jūn
09.00

PVN deklarācijas aizpildīšana vienas pieturas aģentūras režīmā OSS (one stop shop)

Tiešsaistes seminārs Latvijas un ārpus Eiropas Savienības esošo valstu uzņēmējiem, kas pārdod preces tālpārdošanā, veicina tālpārdošanu, sniedz pakalpojumus patērētājiem citās Eiropas Savienības valstīs, vai nodrošina e-komercijas sūtījumu importu.

14
Jūn
14.00

Kā atmuitot sūtījumu: izmaiņas no 01.07.2021.

Ja iepērcies internetā un saņem sūtījumus no valstīm, kas nav ES dalībvalstis, arī Tevi skars izmaiņas, ko paredz ES lēmums no šī gada 1.jūlija visās ES dalībvalstīs piemērot pievienotās vērtības nodokli arī zemas vērtības sūtījumiem (līdz šim sūtījumiem, kuru vērtība nepārsniedza 22 eiro, PVN nepiemēroja). Tāpēc aicinām uz tiešsaistes semināru, kurā stāstīsim un rādīsim:

11
Jūn
11.00

Kā kļūt un būt par pašnodarbināto

Vēlies veikt savu saimniecisko darbību, bet ne gluži dibināt uzņēmumu? Vai varbūt  līdz šim izmantoji citu nodokļu režīmu, piemēram, patentmaksas vai autoratlīdzības, bet pēc to nosacījumu grozījumiem domā, ka Tavai darbībai vairāk atbilstu saimnieciskās darbības veicēja statuss? Pievienojies tiešsaistes semināram un uzzini:

  • Kā reģistrēt savu saimniecisko darbību
  • Kādi nodokļi jāmaksā
  • Kāda atšķirība starp vispārējo un mikrouzņēmuma režīmu
  • Kad un kā sniedzami pārskati un veicami maksājumi

 

27
Maijs
10.00

Tiešsaistes vebinārs “Iedzīvotāju ienākuma nodokļa piemērošana personāla nomas ienākumam”

VID Nodokļu pārvaldes Fizisko personu nodokļu daļas Otrās metodikas nodaļas galvenais nodokļu inspektors Dzintars Kobitjevs vada vebināru Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) biedriem “Iedzīvotāju ienākuma nodokļa piemērošana personāla nomas ienākumam”.

 

11
Maijs
10.00

Tiešsaistes vebinārs “Aktualitātes valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veikšanā sākot ar 2021.gadu”

VID Nodokļu pārvaldes Fizisko personu nodokļu daļas Otrās metodikas nodaļas galvenā nodokļu inspektore Ināra Kopase vada vebināru Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) biedriem “Aktualitātes valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veikšanā sākot ar 2021.gadu”.

15
Apr
11.00

Tiešsaistes seminārs

VID Nodokļu pārvaldes Nodokļu un nodevu grāmatvedības metodikas daļas galvenā nodokļu inspektore Andžela Zeltiņa ar prezentāciju “Biedrību grāmatvedība, gada pārskatu sagatavošana un iesniegšana VID” un VID Nodokļu pārvaldes Piektās datu ticamības novērtējuma daļas vadītāja Iveta Šveicere ar prezentāciju “Sabiedriskā labuma organizāciju darbības uzraudzības  aktualitātes” piedalās biedrības ,,Zemgales NVO atbalsta centrs'' informatīvajā seminārā nevalstisko organizāciju pārstāvjiem gada pārskatu veiksmīgai sagatavošanai un iesniegšanai, grāmatvedības kārtošanā.