Ogļu kravā atklāj 490 tūkstošus kontrabandas cigarešu

 Publicēts: 21.06.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes darbiniekiem, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli pārvietot 490 000 cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām kravas vilciena vagonā.

2013.gada 19.jūnijā, Indras muitas kontroles punktā muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes darbiniekiem, veicot Latvijā iebraucošā kravas vilciena kontroli, atklāja, ka kādā vagonā zem akmeņoglēm noslēptas melnos polietilēna maisos iepakotas kastes ar cigaretēm. Kontroles rezultātā tika izņemtas 49 kastes, kurās atradās 490 000 „Premjer” markas cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu 2013.gada 19.jūnijā VID Muitas kriminālpārvalde tika uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.panta 1.daļu [1].

21.06.2013.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit


[1] 190.pants. Kontrabanda
(1) Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot tās no šādas kontroles, vai nedeklarējot, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda), ja ar to radīts būtisks kaitējums, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.


Informācija presei