OLAF saņem globālo antipirātisma balvu, konfiscē 20 tonnas viltota mazgāšanas līdzekļa

 Publicēts: 08.06.2017. 15.11


Apakšsadaļu izvēlne

Viltoto preču apturēšana, lai tās nenonāktu Eiropas Savienības tirgū un nenodarītu kaitējumu Eiropas pilsoņiem, ir svarīgs Eiropas Biroja krāpšanas apkarošanai (OLAF) uzdevumus, lai aizsargātu ne tikai ES budžetu, bet arī patērētāju veselību un drošību. Pēdējo nedēļu laikā OLAF pūles ir atmaksājušās: ir konfiscētas ne tikai 20 tonnas viltota mazgāšanas līdzekļa dalībvalstī, bet Birojs arī saņēma Globālās antipirātisma grupas (GACG) tīkla starptautiskās organizācijas balvu, kas ir apstiprinājums tā mērķtiecīgajam darbam un pūlēm apkarot kontrabandu. Balvas piešķiršanas ceremonija notiks šodien (7. jūnijā) Pasaules antipirātisma dienā, Parīzē.

OLAF ir ļoti lepns par šīs prestižās balvas saņemšanu. Viltotas preces ir apdraudējums ne tikai ekonomikai, bet arī cilvēku drošībai un labklājībai. Kā to parāda mūsu pēdējie konfiskācijas gadījumi, mūsu darbinieku motivācija un ciešā sadarbība ar partneriem ir palīdzējusi mums iegūt vērtīgas ziņas un ātri un sekmīgi uz tām reaģēt," teica OLAF ģenerāldirektors Džovanni Keslers [Giovanni Kessler].

Pagājušajā nedēļā OLAF informēja vienu no saviem partneriem, ES muitas dienestu dalībvalstī, par aizdomīgu komersantu, kurš plānoja šajā valstī uzglabāt viltotus mazgāšanas līdzekļus un vēlāk pārdot tos ES melnajā tirgū. Rezultātā OLAF izdevās organizēt steidzamu operāciju, kā rezultātā muitas iestādes konfiscēja 20 tonnas viltota mazgāšanas līdzekļa, attiecībā uz ko tika saņemts tiesību īpašnieka apstiprinājums, ka šīs preces ir viltotas.

OLAF sniedz pastāvīgu ieguldījumu, lai aizsargātu valstu budžetus un ES pilsoņus no kaitējuma, ko izraisa viltotu preču iegāde un lietošana. Piemēram, 2016. gada jūlijā Birojs ar Itālijas, Polijas un Spānijas partneru palīdzību konfiscēja vairāk kā divas tonnas viltotu mehānisko detaļu, kas tika sūtītas no Āzijas. Tehniskā ekspertīze apliecināja, ka konfiscētie gultņi neatbilst izturības un kvalitātes standartiem, kā rezultātā tiek radīts nopietns apdraudējums patērētāju veselībai un drošībai.

Iepazīties ar pilnīgu mūsu darba spektru un saņemt vairāk informācijas par viltotu preču konfiscēšanas un izmeklēšanas gadījumiem varat OLAF 2016. gada pārskatā.

Par GAC balvām:

Ikgadējā GAC balvu pasniegšana atspoguļo pastāvīgos jaunos sasniegumus kampaņā, lai apkarotu starptautisko tirdzniecību ar viltotām precēm.  Balvas saņēmēju ģeogrāfiski plašais izvietojums apstiprina, cik ļoti svarīga vispasaules mērogā ir sadarbība, lai veidotu cieņu pret radošuma, inovācijas un uzņēmības vērtībām, kā arī uzlabotu tiesībaizsardzības paraugpraksi.  Ir acīmredzams, ka organizāciju darbība kļūst arvien sarežģītāka, izmantojot pētniecību un informāciju, lai ietekmētu gan sabiedrības apziņu, gan valsts iestādes.  Tiek atzīta arī dažādu stratēģiju apvienošana un sekmīga jaunāko tehnoloģiju izmantošana.