Par grozījumiem kases aparātu lietošanas kārtībā

 Publicēts: 04.10.2016. 10.10


Apakšsadaļu izvēlne

Lai veicinātu uzņēmējdarbību, atvieglojot elektronisko ierīču un iekārtu atbilstības pārbaudes institūciju un apkalpojošo dienestu reģistrācijas procesu, šī gada 27.septembrī Ministru kabinets pieņēma grozījumus Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumos Nr.96 “Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība”, kuri stājas spēkā 2016.gada 30.septembrī.

Saskaņā ar veiktajiem grozījumiem:

  1. Atcelta atbilstības pārbaudes institūcijai un apkalpojošiem dienestiem noteiktā prasība, reģistrējoties Valsts ieņēmumu dienestā, iesniegt līgumu ar apdrošināšanas kompāniju vai banku par nodrošināto drošības garantiju, to aizstājot ar prasību iesniegt dokumentu, kas apliecinātu, ka tiek nodrošināta civiltiesiskās atbildības apdrošināšana pret zaudējumiem, ja tādi radīsies institūcijas vai apkalpojošā dienesta profesionālās darbības vai bezdarbības dēļ.
     
  2. Ir paplašināti maksājumu veidi – ar maksājumu kartēm un mobilajām lietotnēm, kurus izmantojot noteiktos izņēmuma gadījumos darījumu reģistrēšanai var nelietot kases aparātus, hibrīda kases aparātus vai kases sistēmas.
     
  3. Sabiedriskā transporta pakalpojumu nozarei līdz 2019.gada 1.janvārim ir pagarināts pārejas periods jaunajām tehniskajām prasībām atbilstošu kases aparātu, hibrīda kases aparātu vai kases sistēmu lietošanas uzsākšanai.

Informējam, ka Valsts ieņēmumu dienests ir reģistrējis atbilstības pārbaudes institūciju, kura ir gatava veikt elektronisko ierīču un iekārtu atbilstības pārbaudes. Informācija par reģistrēto institūciju ir pieejama VID mājaslapā.  

Plašāka informācija par elektronisko ierīču un iekārtu tehniskajām prasībām un to lietošanas kārtību ir pieejama VID mājaslapas sadaļas “Kases aparāti un kases sistēmas” apakšsadaļā “Informatīvie un metodiskie materiāli”:

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID informatīvo tālruni 67120000 vai arī rakstīt uz vid [at] vid.gov.lv vai VID.konsultanti [at] vid.gov.lv.

Informācija presei