Par izmaiņām VID klātienes klientu apkalpošanā

 Publicēts: 17.12.2019. 17.08


Apakšsadaļu izvēlne

No 2020. gada 2.janvāra Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) darbinieki reģionālajās nodaļās un Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros klātienes konsultācijas nodrošinās pirmdienās un ceturtdienās no plkst. 9.00 – plkst. 18.00. Savukārt, VID Jūrmalas nodaļā klātienes apkalpošana vairs nenotiks.

Optimizējot un jēgpilni izmantojot pakalpojumu sniegšanai nepieciešamos cilvēku un tehniskos resursus, tiks uzlabota attālināto pakalpojumu kvalitāte un pieejamība.

Lai uzlabotu attālināto pakalpojumu pieejamību, no nākamā gada tiek palielināts VID Konsultatīvā tālruņa darbinieku skaits. Atgādinām, ka zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000 un sarunas laikā pieslēdzoties savam EDS kontam, ikviens var saņemt individuālu konsultāciju, kas balstīta uz VID rīcībā esošajiem klienta datiem.

Tāpat uz personas individuālajiem datiem balstītas atbildes klienti var saņemt, nosūtot savu jautājumu EDS sadaļā “Sarakste ar VID”, vai arī uz e-pasta adresi vid [at] vid.gov.lv, parakstītus ar drošu elektronisko parakstu. Sniedzot rakstiskās konsultācijas identificējamiem klientiem, iespējams nodrošināt katram klientam individuālu, personisku attieksmi.

Patlaban visi VID pakalpojumi, ko var saņemt VID klientu apkalpošanas centros, ir pieejami arī elektroniski. Līdz ar to VID klientiem aizvien lielāka kļūst nepieciešamība saņemt attālinātas konsultācijas. Pieaug rakstisko konsultāciju skaits, kuras iedzīvotājiem sniedz reģionālajās VID nodaļās un Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros strādājošie VID darbinieki. Optimizējot personālresursus, tiek nodrošināts, ka VID klienti saņem atbildes uz saviem attālināti uzdotajiem jautājumiem iespējami īsākā laikā un uzlabotā kvalitātē.

Tāpēc no 2020. gada 2.janvāra visās VID reģionālajās nodaļās un Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros klātienes konsultācijas tiks nodrošinātas pirmdienās un ceturtdienās no plkst. 9.00 – plkst. 18.00. Savukārt, VID Jūrmalas nodaļā klātienē klienti apkalpoti netiks.