Par Kazahstānā noteiktajiem ierobežojumiem kravas transportlīdzekļu vadītājiem

 Publicēts: 20.03.2020. 14.30


Apakšsadaļu izvēlne

Saskaņā ar Kazahstānas Republikas Ārlietu ministrijas publicēto informāciju ar 2020.gada 16.martu valstī ir izsludināta ārkārtas situācija un Kazahstānas Republikas Robežsardzes dienests piemēro ierobežojumus iebraukšanai/izbraukšanai uz Kazahstānu saistībā ar COVID-19 pandēmiju.

Ar ierobežojumu sarakstu var iepazīties šeit.

Ierobežojumi skar arī kravas transportlīdzekļu vadītājus. Kravas transportlīdzekļu vadītājiem no Šengenas valstīm, t.sk. no Latvijas Republikas (valstu kategorija 1 b; informācija pieejama šeit), ir liegta Kazahstānas robežas šķērsošana. Kravu ir iespējams ievest Kazahstānā, vai nu veicot transportlīdzekļu vadītāju nomaiņu automobiļu robežas šķērsošanas vietas teritorijā, ievērojot karantīnas un sanitāri epidemioloģiskās normas, vai arī veicot transportlīdzekļa vilcēju nomaiņu, mainot to uz vilcēju, kas ir reģistrēts Kazahstānā.

Papildus vēršam uzmanību, ka Kazahstānas Republikas Robežsardzes dienests ir noteicis automobiļu robežas šķērsošanas vietu sarakstu kravas transportlīdzekļiem (saraksts ir publicēts šeit.)

Muita