Pārāk labi, lai būtu patiesība: viltoto preču īstā cena

 Publicēts: 28.06.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Antonio Tajani, Eiropas Komisijas viceprezidents rūpniecības un uzņēmējdarbības jautājumos, izsaka pateicību Dalībvalstu muitas un policijas iestāžu darbiniekiem par maksimālo atbalstu Eiropas Komisijas informatīvajai kampaņai pret viltotām un kontrafaktām precēm.

Dalībvalstu likumu aizsardzības iestādēm ir liela nozīme viltoto preču ieplūšanas novēršanā Eiropas Savienības teritorijā, sadarbojoties ar tādām ES iestādēm kā  EUROPOL un OLAF.

Eiropas Komisija (kuras sastāvā ietilpst Eiropas preču viltošanas un pirātisma uzraudzības iestāde) un ES Dalībvalstis kopīgi ar ražotājiem, kā arī tirdzniecības un patērētāju asociācijām veic lielu darba apjomu, lai uzlabotu tādu noteikumu ievērošanu, kas pasargā iedzīvotājus un uzņēmējus no precēm un produktiem, kas neatbilst drošības noteikumiem.
23. un 24. aprīlī Romā Uzņēmējdarbības un Rūpniecības Ģenerāldirekcijas pārstāvis iepazīstināja ar šo kampaņu 27 Dalībvalstu muitas un policijas iestāžu preses un komunikāciju dienestu darbiniekus OLAF Krāpšanas apkarošanas komunikatoru tīkla  OAFCN) 12. Semināra ietvaros. Semināru organizēja OLAF un Guardia di Finanza.

Šo pretviltošanas kampaņu atbalsta Eiropas Komisija un personīgi Viceprezidents Tajani un komisārs Barnjē sadarbojoties  ar dalībvalstu iestādēm.

Apsveikuma vēstījumā semināra dalībniekiem Viceprezidents teica:
Vēlos izteikt pateicību jūsu organizācijām, sevišķi muitas, policijas un tiesu iestādēm visās ES Dalībvalstīs par lielo darba ieguldījumu, ikdienā apkarojot šo postošo krāpniecības veidu - rūpniecības izstrādājumu viltošanu. Jau iepriekš izsaku pateicību par jūsu turpmāk sniegto atbalstu savstarpējās palīdzības garā, kas raksturīgs jūsu tīkla darbībai – paplašinot mūsu informatīvās kampaņas mērogu, izmantojot Internetu un komunikācijas instrumentus, tai skaitā sociālos medijus tā, lai tā aptvertu ne tikai ekonomiku, uzņēmējdarbību un rūpniecību, bet arī - un galvenokārt- būtu vērsta uz visu mūsu pilsoņu veselību un drošību. No savas puses varu apliecināt, ka esmu vienmēr gatavs sniegt palīdzību un atbalstu jūsu cīņai pret rūpniecības produkcijas viltošanu.”

Aicinām iepazīties ar plašāku informāciju par Eiropas Komisijas pretviltošanas kampaņu mājaslapā http://ec.europa.eu/enterprise/stopfakes/en.

Informāciju sagatavoja: Eiropas Komisija (Brisele, 2013.gada 23.aprīlis)

28.06.2013.


Informācija presei