Parakstīs sadarbības memorandu par elektroniskās darba laika uzskaites sistēmās reģistrēto datu nodošanu VID

 Publicēts: 12.07.2018. 14.22


Apakšsadaļu izvēlne

Lai mazinātu ēnu ekonomikas īpatsvaru būvniecības nozarē, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora p.i. Dace Pelēkā un Latvijas būvniecības nozares uzņēmumus pārstāvošās Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane parakstīs sadarbības memorandu par elektroniskās darba laika uzskaites sistēmās reģistrēto datu nodošanu Valsts ieņēmumu dienestam. Tas tiek darīts, apzinoties būvniecības nozares nozīmi tautsaimniecības ilgtspējīgā attīstībā, kas ne tikai nodrošina ievērojamu pievienoto vērtību un darba vietu skaitu, bet ir arī nozīmīga visas tautsaimniecības konkurētspējai un valsts kopējās attīstības veicināšanai.

Tāpat ministre informēs par Finanšu ministrijas pārraudzībā esošo kapitālsabiedrību pāreju uz Starptautiskās inženierkonsultantu federācijas (FIDIC – Fédération Internationale Des Ingénieurs-Conseils) būvniecības standarta līgumu.

Memoranda parakstīšana notiks piektdien, 13. jūlijā, plkst. 10.00 Finanšu ministrijā, Rīgā, Smilšu ielā 1.

Sadarbības memoranda mērķis ir sekmēt ilgtspējīgu būvniecības attīstību Latvijā un būvniecības uzņēmumu godīgu konkurenci, mazinot ēnu ekonomiku. Parakstot memorandu, būvniecības uzņēmumi piekrīt labprātīgi sniegt datus Valsts ieņēmumu dienestam pirms valstī tiek izveidota vienotā elektroniskās darba laika uzskaites datu bāze un datu nodošana kļūst obligāta.

Mediju iespējas: foto un video.

Lūdzam apstiprināt savu ierašanos, rakstot uz info [at] fm.gov.lv (info [at] fm.gov.lv) vai zvanot Finanšu ministrijas Komunikācijas departamentam uz tālruni 67083938.

Informācija presei