Pērn visaktīvāk eParakstu lietojis Valsts ieņēmumu dienests, Rīgas dome un LR Uzņēmumu reģistrs

 Publicēts: 07.02.2018. 07.54


Apakšsadaļu izvēlne

2017.gadā visbiežāk eParakstu lietoja Valsts ieņēmumu dienestā (turpmāk - VID), kura darbinieki gada laikā kopumā eParakstījušies gandrīz pus miljonu reižu. Jau vairāku gadu garumā eParakstīšanas čempionam seko Rīgas Dome, kuras darbinieki 2017.gadā eParakstījušies par 40 %  vairāk nekā gadu iepriekš. Trešo vietu 2017.gadā ieņēmis LR Uzņēmumu reģistrs ar vairāk nekā 173 000 parakstītiem dokumentiem

Aktīvāko eParakstītāju TOP 10 2017.gadā ceturto vietu ieņēmis pērnā gada trešās vietas ieguvējs – koksnes uzmērīšanas uzņēmums VMF Latvija, kas 2017.gadā eParakstījis 162725 dokumentus. Tāpat pirmajā desmitniekā  šogad iekļuvuši Tiesu Administrācija, Baltijas apdrošināšanas nams, Valsts Zemes dienests, Latvijas Valsts meži, IF P&C INSURANCE .

Desmito vietu aktīvāko eParakastītāju TOP 10  2017.gadā ieņēma LR Prokuratūra, kas 2017.gadā ir pieckāršojusi eParakstīto dokumentu apjomu.

“2016. un arī 2017.gadā LR Prokuratūra ir paveikusi ievērojamus priekšdarbus, lai gada laikā spētu tik būtiski palielināt eParakstīto dokumentu apjomu. Līdz ar Prokuratūras informācijas sistēmas (ProIS) un e-pakalpojuma „Nolēmumi par mani prokuratūrā” ieviešanu, tika ieviesta arī elektroniskā dokumentu pārvaldības sistēma ar vienotu dokumentu klasifikācijas shēmu. Ieviešot sistēmas, Prokuratūra vairumā gadījumu ir atteikusies no papīra žurnālu pildīšanas un uzturēšanas, pārnesot tos uz dažādiem informācijas sistēmu reģistriem. Sistēmās tiek reģistrēti dokumenti, kas parakstīti ar drošu elektronisko parakstu. Šobrīd privātpersona elektroniski - Latvija.lv portālā var iepazīties ar prokuroru pieņemtajiem lēmumiem kriminālprocesā, kuri ir pieņemti attiecībā uz konkrēto personu, kā arī sniegtajām atbildēm, izskatot iesniegumus,” norāda LR Prokuratūra.

Kopumā 2017.gadā eParaksts lietots vairāk nekā 4.7 miljonu reižu, turpināja pieaugt eID karšu lietotāju aktivitāte,  tomēr eID karti lietošanas biežumā apsteidza dokumentu parakstīšana, izmantojot portālu eParaksts.lv un eParaksta karti.

“2017.gadu noslēdzām ar eParaksta vēsturē līdz šim lielāko gada laikā eParakstīto dokumentu skaitu. Vairāki pirmajā desmitniekā esošie eParaksta lietotāji ir dubultojuši, trīskāršojuši un pat pieckāršojuši elektroniski parakstīto dokumentu apjomu. Arī šo gadu esam iesākuši ne vien ar jaunu tehnoloģisko platformu, bet arī ar aktīvu eParaksta lietošanu, pārspējot līdzšinējos eParakstīšanas rekordus mēneša laikā.  Janvārī eParaksts ir lietots 587176 reizes,” uzsver VAS „Latvijas Valsts radio un televīzijas centra”, kas ir eParaksta nodrošinātājs Latvijā,  valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Kā ziņots iepriekš, 2018. gada 2.janvārī darbību uzsāka jaunā uzticamības pakalpojumu  tehnoloģiskā platforma, kā arī jauns portāls eParaksts.lv, kurā dokumentus var parakstīt gan izmantojot eID karti un eParaksta karti, gan apliecinot identitāti ar mobilo lietotni eParaksts mobile.


Informāciju sagatavoja:

Vineta Sprugaine
Mārketinga daļas vadītāja
VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas  centrs
Tālr. 29665001
E-pasts: vineta.sprugaine [at] lvrtc.lv

www.eparaksts.lv | www.lvrtc.lv
Seko LVRTC un eParaksts jaunumiem arī:
Facebook: www.facebook.com/LVRTC
Facebook: www.facebook.com/eParaksts
Twitter: @eParaksts un @LVRTC_TVtornis

 

Informācija presei