Informācija preseiApakšsadaļu izvēlne
19
Jūn
14.21
14.21

Sabiedriskā labuma komisija atbalsta sabiedriskā labuma statusa piešķiršanu

Informējam, ka š.g. 19.06.2018. sēdē Nr.12 Sabiedriskā labuma komisija saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 6.panta otro daļu pieņēma lēmumu ieteikt Valsts ieņēmumu dienestam pieņemt lēmumu piešķirt sabiedriskā labuma organizācijas statusu šādām organizācijām.

15
Jūn
14.08
14.08

VID: šobrīd atturamies vērtēt Valsts policijas darbu

Kā zināms, kriminālprocesu pret restorāniem “Vairāk Saules” ir uzsākusi Valsts policija. Līdzšinējās Valsts policijas darbības nav notikušas sadarbībā ar VID un VID rīcībā nav informācijas nedz par kriminālprocesa uzsākšanas iemesliem, nedz tā ietvaros veikto procesuālo darbību apmēru, tādēļ VID atturas no komentāriem par to.

13
Jūn
12.13
12.13

Apturēts PVN izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējums

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) nodokļu un muitas policijas amatpersonas šī gada jūnijā apturēja organizētās noziedzības grupējuma darbību, kurš laika periodā no 2016.gada janvāra līdz 2018.gada gada jūnijam izvairījās no pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk – PVN) nomaksas un legalizēja noziedzīgi iegūtus finanšu līdzekļus, tādējādi nodarot valsts budžetam zaudējumus vairāk nekā 750 tūkst. euro apmērā.

12
Jūn
12.19
12.19

VID anulē licenci cigarešu ražotnei Rēzeknē

Valsts ieņēmumu dienests (VID) anulējis licenci cigarešu ražotnei SIA Private Tabacco Latvia, kas savā akcīzes noliktavā ražoja produkciju nelegālajam tirgum. Vēl maijā pie licencētās ražotnes Valsts policija bija konstatējusi vairāk nekā 1,6 miljonus nelegālo cigarešu.

11
Jūn
11.04
11.04

Aicinām uz “Čeku spēles” iespējamo izstrādātāju apspriedi 12.jūnijā

Lai 2019.gada vasarā varētu uzsākt čeku spēli, ir jāizstrādā moderns, kvalitatīvs un drošs tehniskais risinājums čeku apstrādei un uzvarētāja noteikšanai. Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir sagatavojis “Čeku spēles” tehniskās specifikācijas projektu un rīt, 12. jūnijā, plkst. 10.00 aicina ikvienu interesentu piedalīties tā apspriedē, uzdodot interesējošos jautājumus un izsakot priekšlikumus un komentārus.

6
Jūn
15.52
15.52

Slēptuvē kravas automobilī VID muitas amatpersonas atklāj 0,7 miljonus kontrabandas cigarešu

Veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas robežas ar Krievijas Federāciju, VID Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 709 600 cigarešu kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas īpaši izveidotā slēptuvē kravas automobilī, ar kuru tika pārvadāti zirgi. 

4
Jūn
10.40
10.40

Eksporta deklarāciju apstrāde notiks ātrāk

Turpinot pilnveidot muitas sniegtos pakalpojumus, no 2018.gada 4.jūnija Elektroniskajā muitas datu apstrādes sistēmā (EMDAS) eksporta deklarāciju apstrāde izlaišanai procedūrā notiks automātiski. Tas uzņēmējiem nodrošinās ātrāku eksporta deklarāciju apstrādi, paātrinot izvedamo kravu noformēšanas procesu.

1
Jūn
09.05
09.05

1.jūnijs - termiņš obligātajai gada ienākumu deklarāciju iesniegšanai

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka 2018. gada 1. jūnijs ir pēdējā diena, kad termiņā var iesniegt gada ienākumu deklarāciju par 2017.gadā gūtajiem ienākumiem tie iedzīvotāji, kuriem tas jādara obligāti.

31
Maijs
14.53
14.53

Sākas “Čeku spēles” iepirkuma projekta publiskā apspriešana

Lai 2019.gada vasarā varētu uzsākt čeku spēli, ir jāizstrādā moderns, kvalitatīvs un drošs tehniskais risinājums čeku apstrādei un uzvarētāja noteikšanai. Tādēļ Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir sagatavojis “Čeku spēles” tehniskās specifikācijas projektu un aicina ar to iepazīties ikvienu potenciālo izstrādātāju, uzdodot interesējošos jautājumus un izsakot priekšlikumus un komentārus.

30
Maijs
08.18
08.18

Pārdodot nekustamo īpašumu, var būt jāmaksā nodoklis

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vērš uzmanību, ka nekustamā īpašuma pārdošana ir viens no gadījumiem, kad fiziskai personai var būt jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis 20% apmērā no saņemtā ienākuma. Tādēļ pirms jebkādiem darījumiem ar nekustamo īpašumu aicinām konsultēties VID un noskaidrot, vai konkrētajā situācijā nodoklis ir jāmaksā, kā tas aprēķināms un kāds ir tā samaksas termiņš.