Sabiedriskā labuma komisija atbalsta sabiedriskā labuma statusa piešķiršanu

 Publicēts: 12.04.2018. 14.09


Apakšsadaļu izvēlne

Informējam, ka š.g. 12.04.2018. sēdē Nr.7 Sabiedriskā labuma komisija saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 6.panta otro daļu pieņēma lēmumu ieteikt Valsts ieņēmumu dienestam pieņemt lēmumu piešķirt sabiedriskā labuma organizācijas statusu šādām organizācijām:

  • biedrība “Biedrība “Mārupes Nākotnei””, Mārupes nov., Mārupe, jomā: pilsoniskas sabiedrības attīstība;
  • biedrība “Kalmārs”, Balvu nov., Balvi, jomās: labdarība; pilsoniskas sabiedrības attīstība; trūcīgo un sociāli mazaizsargāto personu sociālās labklājības celšana;
  • biedrība  “Biedrība “Sargiet bērnus””, Priekuļu nov., Liepas pag., Liepa, jomās: labdarība; trūcīgo un sociāli mazaizsargāto personu sociālās labklājības celšana;
  • nodibinājums “Baltijas māsu atbalsta fonds, Baltic Nurse Excellence Foundation”, Rīga, jomā: veselības veicināšana.

Sabiedriskā labuma komisija pieņēma lēmumu ieteikt Valsts ieņēmumu dienestam pieņemt lēmumu par papildus sabiedriskā labuma darbības jomu šādai organizācijai:

  • biedrība “Baltijas Dermatovenerologu Asociācija”, Rīga, papildu darbības jomās: pilsoniskas sabiedrības attīstība; izglītības veicināšana.

Atgādinām, ka tā biedrība, nodibinājums vai reliģiskā organizācija, kas vēlas iegūt SLO statusu, iesniedz VID iesniegumu par SLO statusa piešķiršanu, iesniegumā norādot sev vēlamo veidu, kādā VID paziņos lēmumu par SLO statusa piešķiršanu (VID lēmumu par SLO statusa piešķiršanu paziņo, to nosūtot pa pastu vai informāciju par SLO statusa piešķiršanu publicējot VID mājaslapā www.vid.gov.lv). Iesniegumam ir jāpievieno attiecīgās biedrības, nodibinājuma vai reliģiskās organizācijas iepriekšējā gada darbības pārskats un turpmākās darbības plāns.

Plašāka informācija par sabiedriskā labuma statusa piešķiršanu pieejama VID mājaslapā sadaļā “Uzņēmumiem/Sabiedriskā labuma organizācijas statuss”.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām iedzīvotājus zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, konsultēties ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā vai arī sūtīt savu jautājumu, izmantojot VID mājaslapas sadaļu „Sazinies ar mums”.

Informācija presei