Sabiedriskā labuma komisija atbalsta sabiedriskā labuma statusa piešķiršanu

 Publicēts: 07.06.2019. 12.08


Apakšsadaļu izvēlne

Informējam, ka 04.06.2019. sēdē Nr.11, atkārtota sēde 07.06.2019, jo nebija SL komisijas kvoruma, Sabiedriskā labuma komisija saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 6.panta otro daļu pieņēma lēmumu ieteikt Valsts ieņēmumu dienestam pieņemt lēmumu piešķirt sabiedriskā labuma organizācijas statusu šādām organizācijām:

  1. biedrība “PILSĒTAS JAHTKLUBS” Rīga., jomās: sporta atbalstīšana; izglītības veicināšana;
  2. biedrība “Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācija” Rīga, jomās: izglītības veicināšana;
  3. biedrība “CAT CARE COMMUNITY” Mārupe, jomās: pilsoniskās sabiedrības attīstība; labdarība;
  4. biedrība “Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrība” Stopiņu novads, jomās: slimību profilakse; izglītības veicināšana; zinātnes veicināšana;
  5. biedrība “ Jātnieku sporta klubs “Īriss” Rīga, jomās: labdarība; pilsoniskās sabiedrības attīstība; sporta atbalstīšana;
  6. biedrība “Laimas slimības slimnieku biedrība” Sigulda, jomās: labdarība; veselības veicināšana; slimību profilakse.
  7. biedrība “Ģimenes un audžuģimenes atbalsta biedrība “DOMUS”” Jēkabpils, jomās: labdarība; cilvēktiesību un indivīda tiesību aizsardzība; trūcīgo un sociāli mazaizsargāto personu grupu sociālās labklājības celšana.

Atgādinām, ka tā biedrība, nodibinājums vai reliģiskā organizācija, kas vēlas iegūt SLO statusu, iesniedz VID iesniegumu par SLO statusa piešķiršanu, iesniegumā norādot sev vēlamo veidu, kādā VID paziņos lēmumu par SLO statusa piešķiršanu (VID lēmumu par SLO statusa piešķiršanu paziņo, to nosūtot pa pastu vai informāciju par SLO statusa piešķiršanu publicējot VID mājaslapā www.vid.gov.lv). Iesniegumam ir jāpievieno attiecīgās biedrības, nodibinājuma vai reliģiskās organizācijas iepriekšējā gada darbības pārskats un turpmākās darbības plāns.

Plašāka informācija par sabiedriskā labuma statusa piešķiršanu pieejama VID mājaslapā sadaļā “Uzņēmumiem/Sabiedriskā labuma organizācijas statuss”.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām iedzīvotājus zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, konsultēties ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā vai arī sūtīt savu jautājumu, izmantojot VID mājaslapas sadaļu „Sazinies ar mums”.