Stājas spēkā ierobežojumi personu kustībai pāri Latvijas robežām

 Publicēts: 17.03.2020. 14.43


Apakšsadaļu izvēlne

Saskaņā ar Ministru kabineta pieņemto lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, no šī gada 17. marta ir pārtraukti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu. Tāpat ir aizliegta personu pārvietošanās caur sauszemes robežšķērsošanas vietām uz Eiropas Savienības ārējās robežas, tas ir, uz Latvijas un Krievijas un Latvijas un Baltkrievijas robežas.


Plašāka informācija attiecībā uz personu kustības ierobežojumiem pieejama Valsts robežsardzes interneta vietnē. Savukārt aktuālā informācija par ceļošanas ierobežojumiem citās valstīs pieejama Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē.


Ierobežojumi robežu šķērsošanai netiek attiecināti uz kravu pārvadājumiem. Vienlaikus autovadītāji līdzīgi kā pārējie iedzīvotāji ir aicināti ievērot piesardzības pasākumus – novērot savu veselības stāvokli, ievērot pastiprinātas higiēnas prasības un sociāli distancēties, pēc iespējas samazinot kontaktēšanos ar līdzcilvēkiem.
Pašlaik par īpašiem nosacījumiem kravu pārvadātājiem savā valstī informāciju sniegusi Kazahstāna (skatīt zemāk pievienoto materiālu). 

Muita