Strauji palielinājusies kravas automašīnu rinda pie Terehovas MKP, aicinām izmantot iespēju Latvijas-Krievijas robežu šķērsot caur Grebņevas MKP

 Publicēts: 11.12.2019. 11.22


Apakšsadaļu izvēlne

VID informē, ka šonedēļ ievērojami palielinājusies transportlīdzekļu rinda pirms Terehovas muitas kontroles punkta (turpmāk – MKP). Šorīt pulksten 8:00 rindā izbraukšanai uz Krieviju gaidīja 570 kravas automašīnas, turpretī pie Grebņevas muitas kontroles punkta rindu nebija. 

Aizvadītajās trīs diennaktīs rinda pirms Terehovas MKP ir būtiski palielinājusies: 9.decembra rītā rindā gaidīja 370 kravas automašīnas, vakarrīt – 400, bet šorīt – 570 kravas automašīnas.

Latvijas pusē nekādas izmaiņas muitas dienesta darbā, kas ietekmētu MKP caurlaidību, nav veiktas, un robežu šķērso tik daudz transportlīdzekļu, cik tiek ielaisti Buračku MKP Krievijas pusē.

Rindu palielināšanās galvenokārt ir saistīta ar gada nogales tuvošanos un nepieciešamību pārvadātājiem veikt plānotās kravu piegādes pirms svētkiem. Arī iepriekšējos gados rindas ir pieaugušas pirms Ziemassvētkiem, bet pēc tam strauji samazinājušās.

VID Muitas pārvalde ir informējusi Krievijas Federācijas Federālo muitas dienestu par situāciju. Ņemot vērā straujo kravas automašīnu skaita pieaugumu, Krievijas pusē būtiski palielinājies darba apjoms, veicot importējamo kravu kontroli, tādējādi robezšķērsošanas laiks paildzinās.   

Pie Grebņevas MKP transportlīdzekļu rindu nav bijis visu decembri. Lai izvairītos no diennaktīm ilgas gaidīšanas rindās, pārvadātāji, kas ved preces uz Krieviju, aicināti izvērtēt un izmantot iespēju Latvijas-Krievijas robežu šķērsot caur Grebņevas MKP.

Atgādinām, ka informāciju par automašīnu rindām un aptuveno gaidīšanas laiku var uzzināt VID mājaslapā, kur dati tiek aktualizēti divas reizes dienā, kā arī pa tālruni, uz numuru 157 nosūtot pieprasījuma īsziņu – vārdu „Border”. Informācija par automašīnu rindām līdz valsts robežai ir pieejama arī Valsts robežsardzes mājaslapā.