Svarīgs aicinājums kases aparātus apkalpojošiem dienestiem

 Publicēts: 28.12.2016. 09.30


Apakšsadaļu izvēlne

Aicinām apkalpojošos dienestus savlaicīgi vērsties Valsts ieņēmumu dienestā (VID) reģistrētajā atbilstības pārbaudes institūcijā, lai veiktu jaunajām tehniskajām prasībām atbilstošu kases aparātu, hibrīda kases aparātu un kases sistēmu (ierīču) atbilstības pārbaudi. 

Vēršam uzmanību, ka tiklīdz VID būs saņēmis atbilstības apliecinājumu par kādas attiecīgās grupas (kases aparāts, hibrīda kases aparāts, kases sistēma) ierīces atbilstību jaunajām tehniskajām prasībām, mēs informēsim nodokļu maksātājus (kases aparātu lietotājus) par pienākumu uzstādīt un lietot jaunajām tehniskajām prasībām atbilstošu elektronisko ierīci vai iekārtu. Tādējādi tas apkalpojošais dienests, kura ražotie kases aparāti būs atzīti par jaunajām prasībām atbilstošiem, nekavējoties varēs uzsākt to tirdzniecību un uzstādīšanu klientiem.

Atgādinām, ka jaunajām tehniskajām prasībām atbilstošas elektroniskās ierīces un iekārtas, kurām ir veikta atbilstības pārbaude, nodokļu maksātājiem ir jāuzsāk lietot ne vēlāk kā līdz 2017.gada 1.jūlijam (izņemot Padziļinātās sadarbības programmas dalībniekus un sabiedriskā transporta nozari).

Plašāka informācija par atbilstības pārbaudes institūciju pieejama sadaļā Uzņēmumiem / Kases aparāti un kases sistēmas / Atbilstības pārbaudes institūcija.