Testēšanas laikā VID virtuālais asistents ir sniedzis atbildes 14317 iedzīvotājiem

 Publicēts: 27.01.2020. 07.30


Apakšsadaļu izvēlne

Šī gada 14.janvārī veiksmīgi noslēdzās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) virtuāla asistenta Toma testēšana. Tās laikā tehniska rakstura darbības traucējumi netika konstatēti un VID ieguva vērtīgu informāciju, kas turpmāk palīdzēs pilnveidot Toma dialogus.

Testa režīma laikā klienti aktīvi konsultējās ar tiešsaistes virtuālo asistentu un izmantoja Toma esošās pamatzināšanas par šādām tēmām –  saziņa ar VID, saimnieciskās darbības veicēju reģistrēšana, gada ienākumu deklarācijas iesniegšana un attaisnotie izdevumi, kā arī mobilā lietotne “Attaisnotie izdevumi”. Publiskās testēšanas laikā virtuālā asistenta tehniskas darbības problēmas netika novērotas.

Kopumā šomēnes Toms ir saņēmis 46774 ziņas no 14792 lietotājiem, un par visaktīvāko dienu var uzskatīt 3.janvāri, kad ar Tomu konsultējās 1453 lietotāju.

Publiskās testēšanas laikā tika fiksēti jautājumi un ieteikumi no iedzīvotājiem, kas nākotnē ļaus uzlabot un pilnveidot tiešsaistes operatora dialogus. Zinot, ka tuvojas 2019. gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas sākuma datums, pašlaik, liekot lietā testēšanas gaitā iegūto informāciju, pakāpeniski tiek papildinātas Toma zināšanas jautājumos par gada ienākumu deklarācijām.

Ieviešot virtuālo asistentu, VID nodrošina saviem klientiem iespēju saņemt atbildes uz vienkāršiem jautājumiem ārpus tradicionālā VID darba laika un vietas. Tā kā Tomam visbiežāk tiek uzdoti jautājumi, ko ikdienā saņem arī VID nodokļu konsultanti, šāds risinājums palīdz atslogot konsultatīvo tālruni, mazinot lielo zvanu skaitu, un ļaujot konsultantiem vairāk laika veltīt sarežģītu jautājumu risināšanai.

Valsts ieņēmumu dienests uzsver, ka Toms turpinās pilnveidoties visu turpmāko savu darbības laiku, tāpēc augstu vērtē klientu aktivitāti izmantojot virtuālo asistentu. Esam pateicīgi visiem, kuri testēšanas periodā ne tikai sarunājās ar Tomu, bet arī atsūtīja savus ieteikumus un atsauksmes uz e-pastu.

Virtuālais asistents izstrādāts Latvijas valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformā Hugo.lv sadarbībā ar Kultūras informācijas sistēmu centru un valodas tehnoloģiju uzņēmumu Tilde.