Uzņēmējiem iespēja reģistrēties REX sistēmā elektroniskā veidā

 Publicēts: 29.01.2021. 15.07


Apakšsadaļu izvēlne

No 2021. gada 1. februāra Latvijas eksportētājiem, lai kļūtu par reģistrētu eksportētāju REX sistēmā (the Registered Exporter system), būs iespēja pieteikumu iesniegt elektroniskā veidā Eiropas Komisijas izstrādātajā REX sistēmā (REX – EU Trader Portal).

Piekļuve REX sistēmai, līdzīgi kā VID informācijas sistēmām un Eiropas Komisijas Muitas lēmumu sistēmai, tiek nodrošināta ar VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) piedāvātajām autentificēšanas iespējām.

Lai reģistrētu sākotnējos lietotājus, kas varēs uzņēmuma vārdā piekļūt REX sistēmai, personai VID Muitas pārvaldei jāiesniedz Iesniegums par Reģistrēto eksportētāju sistēmas (REX) lietotāju saraksta noteikšanu (informācija par dokumenta iesniegšanas veidiem pieejama šeit). Iesniegumā norādītajiem uzņēmuma lietotājiem pēc noklusējuma tiks piešķirtas visas sistēmā paredzētās tiesības, kuras pēc nepieciešamības var mainīt uzņēmuma nozīmētais tiesību pārvaldnieks.

Atgādinām, ka REX sistēma ir preču preferenciālas izcelsmes sertifikācijas sistēma, kuras pamatā ir pašsertifikācijas (self-certification) princips. Preču izcelsmi eksportētājs pats deklarē paziņojumā par izcelsmi, lai preču saņēmējvalstī piemērotu samazināto ievedmuitas nodokļa tarifa likmi.

Informācija par REX sistēmu pieejama sadaļā “Reģistrēto eksportētāju sistēma – REX”, t.sk. par eksportētāju reģistrēšanu REX datubāzē – atvērumā “REX sistēma eksportam”.

Vēršam uzmanību, ka darbam ar sistēmām var izmantot tikai šādus interneta pārlūkus: Microsoft Edge 41, Google Chrome 73, Mozilla Firefox 52 vai Apple Safari 7 MAC OS.

Muita