Valsts ieņēmumu dienests atmaksā pievienotās vērtības nodokļa pārmaksu

 Publicēts: 25.03.2020. 19.07


Apakšsadaļu izvēlne

Lai operatīvi sniegtu atbalstu uzņēmējiem, kurus var skart COVID-19 krīzes izraisītās ekonomiskās grūtības, Valsts ieņēmumu dienests (VID) šodien sācis pievienotās vērtības nodokļa pārmaksas atmaksu visiem nodokļu maksātājiem, kuri ir deklarējuši nodokļa pārmaksu.

Pievienotās vērtības nodokļa pārmaksas atmaksa ir viens no pasākumiem valsts apdraudējuma un tā seku novēršanai un pārvarēšanai. Informējam, ka Pievienotās vērtības nodokļa pārmaksu tagad atmaksās visiem nodokļa maksātājiem. Šodien, 25.martā VID uzsāk atmaksāt no gada sākuma uzkrājušos nodokļa pārmaksu. Turpmāk pārmaksātā nodokļa atmaksa notiks katru mēnesi līdz šī gada beigām.

Kā ziņots iepriekš, šī gada 20. martā ir pieņemts vienots likums “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”, kas paredz virkni atbalsta pasākumus nodokļu jomā. Aktuālā informācija par atbalsta pasākumiem nodokļu jomā saistībā ar COVID-19 izraisītajām grūtībām ir pieejama VID tīmekļvietnē sadaļā “COVID-19”, kā arī Finanšu ministrijas tīmekļvietnē www.fm.gov.lv sadaļā “COVID-19”.

Atgādinām, ka uzņēmēji, kuru darbību  ietekmējusi pasaulē valdošā COVID19 izraisītā krīze, var iegūt informāciju zvanot uz speciāli izveidotu atbalsta tālruni: 67120020, kā arī uzdot savus jautājumus rakstiski VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) sadaļā “Sarakste ar VID”. 
Informācija presei