VID aicina plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus uz semināru par aktualitātēm 2018. gada ienākumu deklarācijas iesniegšanā un izmaiņām muitošanas noteikumos saistībā ar Brexit

 Publicēts: 29.01.2019. 09.27


Apakšsadaļu izvēlne

VID aicina plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus apmeklēt bezmaksas semināru, kas notiks šī gada 4.februārī plkst. 11.00 VID ēkā Talejas ielā 1, Rīgā, un uzzināt informāciju par divām aktuālām tēmām – 2018. gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu un Brexit.

Pagājušajā gadā īstenotās nodokļu reformas ietvaros Latvijas nodokļu politikā tika ieviesta progresivitāte. Tas nozīmē, ka kopš 2018.gada ienākuma nodokļa likmes (20% vai 23%) un neapliekamā minimuma lielums atkarīgs no katra iedzīvotāja individuālajiem kopējiem ienākumiem. Ir pagājis gads un tuvojas brīdis, iesniegt gada ienākumu deklarāciju. Ja cilvēka ienākumi šī gada laikā bijuši mainīgi, var rasties situācija, ka nodokļi par 2018.gadu nav samaksāti pilnībā, tāpēc būs jāveic piemaksa. Seminārā atbildēsim uz šādiem jautājumiem:

  • Kāpēc ir svarīgi iesniegt gada ienākumu deklarāciju ikvienam?
  • Kāpēc jaunajām māmiņām, studentiem, bezdarbniekiem un citām personu grupām var veidoties nodokļa parāds?
  • Kā rīkoties, ja izveidojies nodokļa parāds?
  • Par kādām jomām un cik lielu nodokļa atmaksu var saņemt par 2018.gada attaisnotajiem izdevumiem?
  • Kā iesniegt čekus ar mobilo lietotni “Attaisnotie izdevumi”?

Otra aktualitāte ir “Hard” Brexit jeb Apvienotās karalistes iespējamā izstāšanās no Eiropas Savienības bez līguma, kas paredzētu pārejas posmu. Semināra informēsim par izmaiņām muitas noteikumos, ar kurām varētu būt jārēķinās iedzīvotājiem un uzņēmējiem, un atbildēsim uz jautājumiem:

  • Kā Brexit ietekmēs ceļošanu uz Apvienoto Karalisti un no tās?
  • Kādas izmaiņas skars pasta sūtījumus uz Apvienoto Karalisti un no tās?

Semināram jāpiesakās elektroniski VID tīmekļa vietnē www.vid.gov.lv sadaļā “Aktualitātes/Notikumi”.  

Informācija presei