VID aicina ziņot par pārkāpumiem nodokļu un muitas jomā

 Publicēts: 27.09.2017. 12.14


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienests kā pretkāpšanas kustība #ATKRĀPIES! dalībnieks aicina iestāties par vienotām vērtībām - par godīgām un atvērtām organizācijām un sabiedrību mums apkārt, par konkurētspējīgu uzņēmējdarbības vidi un par drosmīgu un atbildīgu Latvijas iedzīvotāju, kas nav vienaldzīgs un nebīstas teikt STOP! krāpniecībai. Stājies ceļā – ziņo!


Izvairīšanās no nodokļu nomaksas un preču kontrabanda ne tikai samazina valsts budžeta ieņēmumus un apdraud iedzīvotāju drošību un veselību, bet ilgtermiņā apgrūtina valsts iespējas atbilstošā kvalitātē un apjomā  uzlabot situāciju sociālās aizsardzības, izglītības, veselības aprūpes, drošības un sabiedrības aizsardzības jomās. VID arī turpmāk aktīvi īstenos kontroles pasākumus, taču liela nozīme ir tieši sabiedrības atbalstam un sniegtajai informācijai.

Aicinām nepalikt vienaldzīgiem un iestāties pret negodprātīgām darbībām. Cel trauksmi, ja esi krāpšanās liecinieks vai upuris!  

VID aicina iedzīvotājus ziņot par iespējamiem nodokļu nemaksāšanas, kontrabandas vai VID amatpersonu nelikumīgas rīcības gadījumiem, zvanot uz VID anonīmo diennakts bezmaksas uzticības tālruni 80009070 vai arī rakstīt uz e-pasta adresi parkapumi [at] vid.gov.lv. Visos gadījumos informāciju iespējams sniegt latviešu, krievu un angļu valodā. Informācijas sniedzējam ir tiesības saglabāt anonimitāti. Lūgums sniegt iespējami plašāku, konkrētāku informāciju saistībā ar iespējamo pārkāpumu.

Pateicamies iedzīvotājiem par līdz šim sniegto informāciju par nodokļu nemaksāšanas un kontrabandas gadījumiem, kas ir palīdzējusi operatīvi veikt pasākumus un novērst un atklāt pārkāpumus valsts ieņēmumu un muitas jomā. Aicinām to aktīvi darīt arī turpmāk, lai kopīgi nepieļautu, ka nodokļu nemaksātāji pazemina godprātīgo uzņēmumu konkurētspēju un apgrūtina valsts iespējas atbilstošā kvalitātē un apjomā uzlabot situāciju sociālās aizsardzības, izglītības, veselības aprūpes u.c. jomās, kam valsts atbalsts un papildu finansējums šobrīd ir īpaši nozīmīgs un nepieciešams.

Finanšu ministrijas sagatavotais informatīvais materiāls “Ziņošana par krāpšanu un citiem pārkāpumiem, kas skar Eiropas Savienības finanšu intereses” un infografika "Ziņo par pārkāpumiem!"