VID atklāj 3,27 miljonus kontrabandas cigarešu zāģu skaidās; aizdomās turētā persona apcietināta

 Publicēts: 06.10.2016. 08.49


Apakšsadaļu izvēlne

Veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas robežas ar Baltkrievijas Republiku, Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 3,27 miljonu (3 269 100 gab.) cigarešu kontrabandu. Ievērojamais skaits cigarešu bija noslēptas zāģu skaidu kravā.

Šī gada 22. septembrī Pāternieku muitas kontroles punktā no Baltkrievijas Republikas iebrauca kravas automašīna ar kravu – zāģu skaidas. Veicot muitas fizisko kontroli, tajā skaitā kravas skenēšanu, muitas amatpersonas atklāja, ka zāģu skaidās ir noslēptas cigaretes.  Pārbaudes rezultātā tika izņemti 3 269 100 gab. “NZ GOLD” markas cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Par konstatēto faktu šī gada 23.septembrī VID Muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta trešajā daļā[1] paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par cigarešu kontrabandu lielā apmērā no Baltkrievijas Republikas.

Aizdomās par cigarešu kontrabandu atzīts 1981.gadā dzimušais Baltkrievijas pilsonis, kuram tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Pirmstiesas izmeklēšana turpinās.

Izņemtās cigaretes tuvākajā laikā tiks nodotas Nodrošinājuma valsts aģentūrai iznīcināšanai.


[1] 190.pants. Kontrabanda

(3) Par kontrabandu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai tā izdarīta lielā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz vienpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Informācija presei