VID darbinieki akcijas “Ierēdnis ēno uzņēmēju” laikā apmeklē septiņus uzņēmumus

 Publicēts: 16.09.2020. 16.45


Apakšsadaļu izvēlne

Šī gada 16. septembrī jau otro reizi notiek iniciatīva “Ierēdnis ēno uzņēmēju”. Šogad vairāk nekā 105 valsts pārvaldes darbinieki no 25 valsts iestādēm viesosies vairāk nekā 40 uzņēmumos. Starp tiem arī šogad ir 12 mūsu kolēģi, kurus pie sevis aicināja 7 uzņēmumi, lai pārrunātu dažādus to darbībai būtiskus jautājumus.

VID amatpersonas iniciatīvas ietvaros šogad dodas uz šādiem uzņēmumiem – SIA “Blue Shock Rice”, SIA “Karavela”, AS “Printful Latvia”, SIA “Mihaļ Group”, SIA “Smarttek Mixture”, SIA “Wunder Latvia” un SIA “Visma Enterprise”.

Uzņēmumi ir aicinājuši pie sevis VID ekspertus, lai pārrunātu dažādus jautājumus, piemēram, datu apmaiņu EDS, savlaicīgu komunikāciju par izmaiņām un IT uzņēmumu gatavību šīs izmaiņas iestrādāt savos IT risinājumos, kā arī fiskālo likumdošanu, kases sistēmu sertifikācijas un apkalpošanas procesu. Tāpat uzņēmumi vēlas dalīties ar saviem ieteikumiem un pieredzi, organizējot darbnīcas un ekskursijas savās ražotnēs.

Iniciatīvas mērķis ir tiesību aktu izstrādātājam un īstenotājam novērtēt iestādes radītā regulējuma darbību tieši pie lietotāja, kā arī apmainīties ar pieredzi. Uzņēmējam iniciatīvas ietvaros ir iespēja pieteikt gan savu ideju, gan sasniegumu, gan arī problēmu, nepastarpināti piedalīties tās izvērtēšanā un sākt risināšanu ar atbildīgo valsts pārvaldes darbinieku. Tāpat tikšanās laikā uzņēmējam būs iespēja gūt ierēdņa konsultāciju, padomu kādas aktuālas problēmas risināšanai, kā arī dot ieteikumus valsts pārvaldes darba procesu un normatīvu uzlabošanai, un līdz ar to piedalīties tiesību aktu izstrādē.

Jau pagājušajā gadā pārliecinājāmies, ka dalība šajā iniciatīvā VID amatpersonām ir lieliska iespēja gūt jaunu pieredzi, paplašināt savu redzes loku, “iekāpt uzņēmēja kurpēs” un novērtēt, kā attiecīgais regulējums tiek piemērots praksē un ko nepieciešams pilnveidot turpmākajā darbā. Tāpat tas ļaus arvien vairāk nostiprinās “Konsultē vispirms” principa piemērošanu uzraudzībā, veicinās dialogu starp valsti un uzņēmēju un samazinās administratīvo slogu.

Iniciatīvu jau otro gadu organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latvijas Darba devēju konfederāciju, Latvijas Biznesa savienību un Junior Achievement Latvia. Plašāka informācija par iniciatīvu pieejama vietnē https://ierednieno.org/.