VID Finanšu policijas pārvalde nosūta kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret trim personām, kas organizēja izvairīšanos no nodokļu nomaksas teju 50 tūkstošu latu apmērā un legalizēja noziedzīgi iegūtos līdzekļus organizētā grupā

 Publicēts: 12.04.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

2013.gada 4.aprīlī Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Finanšu policijas pārvalde Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu, kas uzsākts 2013.gada 18.februārī saskaņā ar Krimināllikuma 218.panta 3.daļu[1] un 195.panta 3.daļu[2], pret trim personām par organizētā grupā veiktu izvairīšanos no pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk - PVN) nomaksas 47 772,45 latu apmērā un noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu.

Kriminālprocesā tika izmeklēts viens no atzariem, kurā noziedzīgais grupējums, realizējot zivis, izvairījās no pievienotās vērtības nodokļu nomaksas (PVN) un veica noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, izmantojot fiktīvu firmu shēmas.

Izmeklēšana ilga nepilnu gadu un tās laikā tika iegūti nozīmīgi pierādījumi, lai varētu izdalīt jaunu kriminālprocesu un lūgt uzsākt kriminālvajāšanu pret trim aizdomās turētām personām -  noziedzīgās shēmas organizatoriem, no kurām divas personas jau iepriekš sodītas, proti, viena no tām - par līdzīga rakstura noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, bet otra persona noziedzīgo nodarījumu izdarījusi laika periodā, kad citas tiesībsargājošās iestādes uzsāktā kriminālprocesā tai bija noteikts sods - nosacīta brīvības atņemšana ar pārbaudes laiku.

Šobrīd vienai personai piemērota drošības nauda 30 000 latu apmērā, kā arī papildus drošības līdzeklis - aizliegums izbraukt no valsts un aizliegums tuvoties noteiktām personām.

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtītais process ir izdalīts no apjomīga kriminālprocesa, kas VID Finanšu policijas pārvaldē tika uzsākts 2012.gadā 9.martā. Jau iepriekš ziņots, ka 2012.gada martā VID Finanšu policijas pārvalde apturēja vērienīga noziedzīga grupējuma darbību, kas darbojies no 2011.gada janvāra un darbību turpinājis 2012.gadā, nodarot valsts budžetam kaitējumu nenomaksātā PVN veidā aptuveni pusmiljona latu apmērā.

Kriminālprocesa ietvaros tika aizturētas deviņas personas, tajā skaitā klienti, kas izmantojuši noziedzīgā grupējuma pakalpojumus. Pirmstiesas izmeklēšana šajā kriminālprocesā turpinās.

12.04.2013.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit


[1] 218.pants. Izvairīšanās no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas
(3) Par šā panta otrajā daļā paredzētajām darbībām, ja tās izdarījusi organizēta grupa, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

[2] 195.pants. Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana
(3) Par šā panta pirmajā vai otrajā daļā paredzētajām darbībām, ja tās izdarītas lielā apmērā vai ja tās izdarījusi organizēta grupa, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

 


Informācija presei