VID Finanšu policijas pārvalde nosūta kriminālvajāšanas uzsākšanai vienu no apjomīgākajiem kriminālprocesiem par „naudas atmazgāšanu”

 Publicēts: 20.06.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Finanšu policijas pārvalde Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu, kas uzsākts 2009.gada 12.novembrī par krāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret trīs organizētās grupas dalībniekiem un sešām reāli strādājošu uzņēmumu amatpersonām, kuru noziedzīgo darbību rezultātā valstij nodarīts zaudējums 168 356,59 latu apmērā.

2009.gada 12.novembrī uzsāktā kriminālprocesa ietvaros 2009.gada 2.decembrī VID Finanšu policijas pārvalde apturēja noziedzīgā grupējuma darbību, kas nodarbojās ar „naudas atmazgāšanas” pakalpojumu sniegšanu. Grupējums savu darbību bija organizējis kādā Pārdaugavas savrupmājā-cietoksnī: noziedzīgā grupējuma rīcībā bija ļoti labs tehniskais nodrošinājums - augstas klases apsardzes sistēmas, kas apgrūtināja VID amatpersonu iekļūšanu telpās kratīšanu veikšanai, tāpēc iekļūšanai ēkā tika piesaistīta Valsts policijas pretterorisma vienība OMEGA, lai pārvietotos un piekļūtu telpām, bija nepieciešams pielietot speciālos tehniskos līdzekļus. Ēkā tika kārtota nelegālā grāmatvedība, kā arī savākta un pārskaitīta nauda par nenotikušiem darījumiem. Noziedzīgā grupējuma organizators bija fiziķis – matemātiķis ar iesauku „profesors”.

No 2009.gadā uzsāktā kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā papildus tika izdalīti četri kriminālprocesi, kuri jau ir nosūtīti prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Kopā tajos lūgts uzsākt kriminālvajāšanu pret četrām personām, no kurām  divas ir reāli strādājošu uzņēmumu amatpersonas. Minētajos kriminālprocesos kopējais valsts budžetam nodarītais zaudējums ir 143 471,41 lati.

Papildus no minētās krimināllietas tika izdalīti materiāli un uzsākts process par noziedzīgi iegūtu mantu, kura laikā tiesa par noziedzīgi iegūtiem atzina kratīšanu laikā izņemtos skaidras naudas līdzekļus 84 095 EUR un LVL 11 020, atbilstoši tiesas lēmumam noziedzīgi iegūtie līdzekļi ieskaitīti valsts budžetā.

20.06.2013.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa


Informācija presei