VID iegūst Platīna peli par Elektronisko muitas datu apstrādes sistēmu un atzinību par Nodokļu maksātāju apziņošanas sistēmu

 Publicēts: 12.12.2014.


Apakšsadaļu izvēlne

2014.gada 11.decembrī Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) pieteiktais projekts „Elektroniskās muitas datu apstrādes sistēmas (EMDAS) izstrāde” ieguva Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju balvu „Platīna pele 2014”.  Savukārt „Nodokļu maksātāju apziņošanas sistēma (NMAS) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS)” novērtēta ar Atzinības rakstu par izcilu sniegumu.

Abi projekti tika pieteikti kategorijā „Risinājumi pārvaldei (E-pakalpojumi)”.

Balvu „Platīna pele 2014” saņēmušā VID īstenotā projekta „Elektroniskās muitas datu apstrādes sistēmas (EMDAS) izstrāde” ietvaros tika veikta virkne aktivitāšu, kas vērstas uz elektroniskās muitas vides ieviešanu Latvijā, tostarp lietotājiem nodrošinot modernu tīmekļa aplikāciju importa muitas procedūru elektroniskai noformēšanai.

Īstenojot projektu, ieviesta jauna vienota, lietotājiem draudzīga sistēma, kas nodrošina iespēju kārtot importa muitas formalitātes elektroniskajā vidē, t.i. ērti un ātri sagatavot, iesniegt un apstrādāt deklarācijas, deklarāciju labojumus, kā arī citus dokumentus elektroniski. Ieviešot šo sistēmu, komersanti var kārtot importa muitas formalitātes attālināti, nav nepieciešamības ierasties muitas iestādē klātienē.

Balvu ieguvusī Elektroniskā muitas datu apstrādes sistēma atvieglo komersantiem un fiziskām personām muitas formalitāšu kārtošanu, nodrošina vienkāršāku, ērtāku un ātrāku muitas deklarācijas sagatavošanu un iesniegšanu, vienlaikus paaugstinot kvalitāti un samazinot kļūdas muitošanas procesos un muitas kontrolē, kā arī uzlabo riska analīzes efektivitāti. Šobrīd sistēmu izmanto ap 4500 ārējo lietotāju un ap 1000 muitas amatpersonu.

Minētais projekts tiek īstenots Latvijā saskaņā ar Eiropas Savienības e-muitas iniciatīvu, kuras mērķis ir nodrošināt elektronisku vidi muitā un tirdzniecībā, paredzot elektronisku datu apmaiņu starp komersantiem un muitas iestādēm visā ES. EMDAS ir pamatinstruments, kas atbalsta muitošanas procesus un nodrošina iespēju formalitātes kārtot elektroniski, tādējādi atbrīvojot mazos un vidējos  uzņēmumus  no nepieciešamības izstrādāt un uzturēt savas sistēmas (nodrošina EDMDAS komersantu saskarni). Vienlaikus EMDAS nodrošina iespēju saņemt datus no komersantu sistēmas (programmiskā saskarne).

Balvu pasniegšanas ceremonija notika Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas 16.gadskārtējās konferences ietvaros.

Galveno Latvijas IKT balvu - „Platīna pele” kategorijā „ePārvalde un pakalpojumi”, VID saņēma jau 2007.gadā par VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu, savukārt pagājušajā gadā VID īstenotais projekts „Vienkāršotā Gada ienākumu deklarācijas aizpildīšana Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS)” kļuva par laikraksta „Dienas Bizness” un portāla www.db.lv lasītāju balsojuma uzvarētāju.

Kopumā šogad balvai "Platīna pele 2014" tika iesniegti 42 pieteikumi, bet tieši kategorijā „Risinājumi pārvaldei (E-pakalpojumi)” – seši pieteikumi. Projektu un pretendentu vērtēšanu veica neatkarīga un kompetenta žūrija.

VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama sadaļā Kontakti > Struktūrvienības un darbinieki > Stratēģiskās vadības lietu un sabiedrisko attiecību pārvalde.


Informācija presei