VID kinologu komanda Igaunijā izcīna 3.vietu, individuālajās disciplīnās – 2.vietu

 Publicēts: 17.09.2018. 10.43


Apakšsadaļu izvēlne

Pagājušajā nedēļā Igaunijā norisinājās Igaunijas muitas dienesta organizētais seminārs-sacensības kinologiem ar narkotisko vielu meklēšanas darba suņiem. VID Muitas pārvaldes kinologu komanda 13 komandu konkurencē izcīnīja 3.vietu. Arī individuālajās disciplīnā narkotisko vielu meklēšanā bagāžā VID Muitas pārvaldes vecākā muitas eksperte Aiga Lazda ar darba suni Branko 29 dalībnieku konkurencē ierindojās godpilnajā 2.vietā .

Sacensības norisinājās 5 disciplīnās: narkotisko vielu meklēšana telpās, bagāžā, automašīnās, pie personām, kā arī paklausības disciplīna. Vērtējumā tika ņemts vērā gan uzdevumu izpildīšanas ātrums un precizitāte, gan darba suņa sadarbība ar kinologu.

Kopumā sacensībās piedalījās 29 dalībnieki no Igaunijas, Somijas, Ukrainas un Krievijas muitas dienestiem, kā arī Igaunijas tiesībaizsardzības iestāžu kinoloģijas dienestu kinologi.

Komandu vērtējumā 1.vietu ieguva Igaunijas ieslodzījumu vietas pārvaldes kinologu komanda, bet 2. vietā ierindojās – Igaunijas policijas dienests.

Sveicam un lepojamies ar kolēģu panākumiem!

Kā zināms, arī šī gada pavasarī VID kinologu ar saviem četrkājainajiem palīgiem plūca laurus gan vietējās, gan ārvalstu sacensībās. Šī gada maijā VID vecākais muitas eksperts Modris Nartišs ar darba suni Gary izcīnīja 1.vietu individuālajā disciplīnā tabakas izstrādājumu meklēšanā, piedaloties ceturtajās starptautiskajās kinologu ar dienesta suņiem sacensībās “Ukraina 2018”; VID Muitas pārvaldes kinologs Rihards Fjodorovs ar darba suni Mirko izcīnīja 2.vietu starptautiskās sacensībās kinologiem ar darba suņiem “Kopīgi cīņā par cigarešu un tabakas kontrabandas apkarošanu” Moldovā, bet aprīļa beigās starptautiskas muitas kinologu sacensības notika arī Latvijā, Rēzeknē, un arī tajās VID kinologi ieguva 1.vietu gan komandu kopvērtējumā, gan vairākās individuālajās disciplīnās.

Semināra-sacensību mērķis ir paaugstināt kinologu profesionalitāti, nostiprināt praktiskās zināšanas un iemaņas un pilnveidot darba suņu izmantošanas efektivitāti muitā. Pasākuma starptautiskais formāts sniedz iespēju paplašināt zināšanas, dalīties pieredzē, stiprināt sadarbību ar citu valstu kinoloģijas dienestiem darba suņu izmantošanas un apmācību jomā un pārņemt labāko praksi.

Kopumā VID kinoloģijas dienestā šobrīd strādā 41 darba suns. Darba suņi ir apmācīti tādās specializācijās kā narkotisko vielu meklēšana, tabakas izstrādājumu meklēšana un skaidras naudas meklēšana. Šī gada 8 mēnešos VID Muitas pārvaldes kinologi  ar darba suņiem 498 gadījumos ir konstatējuši un novērsuši muitas noteikumu pārkāpumus.